reklamı kapat

POPÜLER

Tesla’nın 1 Nisan şakası Apple’ı kolundan vurdu

Bugün itibarıyla nihayet geride bıraktığımız 1 Nisan Şaka Günü teknoloji dünyasını da fazlasıyla hareketlendirdi. Biz bile hangi haberin gerçek hangisinin şaka olduğunu anlamakta güçlükler yaşadık. Zekice hazırlanmış şakaların yanında, firmaların birbirine sataşmaları da hoş birer anı olarak kaldı. Ancak içlerinden belki de en güzeli Tesla’nın Apple’a attığı taştı.

Gelin önce o saatli şakayı Tesla’nın kendi ağzından aktaralım: “Palo Alto, Kaliforniya, 1 Nisan 2015 – Tesla bugün yeni ürün yelpazesine dahil ettiği Model W’yi duyurdu. Tahmin edileceği üzere evet, bu bir saat (watch). “W” bu anlama geliyor. Tesla’nın ürettiği bu inanılmaz cihaz yalnızca saati değil tarihi de gösteriyor. Japonya, Timbuktu, Kaliforniya fark etmez. Dünyanın neresinde olursanız olun saati doğru gösterme yeteneğine sahip. Hayatınızı değiştirecek bu cihazla gerçek hiçbir zaman bildiğiniz gibi olmayacak.”

Dünyanın en büyük elektrikli otomobil üreticisinin niçin Apple’a sataştığı tuhafınıza gitmiş olabilir. Apple’ın elektrikli otomobiller üzerinde çalışması, ve bunun artık sır olmaktan çıkması bunun en büyük nedeni.

tesla-motors-model-w1-401x600

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Tesla’nın 1 Nisan şakası Apple’ı kolundan vurdu” için bir cevap

  1. Deniz dedi ki:

    tesla apple a nasıl bir taş attı anlamadım