reklamı kapat

POPÜLER

Tesla’nın elektrikli kamyonu ilk kez kamuflajsız olarak görüntülendi

Tesla’nın bu sınıftaki ilk modeli olarak sokaklara çıkacak olan araç, otonom sürüş teknolojisini de beraberinde getiricek.

Tanıtımına bir aydan az bir süre kalan Tesla’nın elektrikli ilk kamyon modeli için geri sayım devam ediyor. Kaynaklara yansıyan son detaylara göre yaklaşık 500 kilometrelik menzil değerine sahip olması beklenen modelle ilgili bu zamana kadar Tesla cephesinden ipucu niteliğinde detaylar karşımıza çıkmıştı. Bu görseller ışığında Amerikan kasa olarak nitelendirilen bir yapıyı beraberinde getireceğinin sinyallerini veren projeyle ilgili ortaya çıkan son parçayla birlikte ilk kez kamyonun detaylarını görme şansına erişiyoruz.


SpaceX tesisinin de yer aldığı Kaliforniyaa eyaletine bağlı olan Hawthorne’da tanıtım etkinliği düzenlenecek olan kamyonun ortaya çıkan tek kare görseline baktığımızda özellikle yan bölümde aerodinamik açıdan önemli avantaj sağlayacak bir yapıya yer verildiğini görüyoruz. Önden başlayan bu yapı içerisinde, çıkarılabilir formda olan rüzgar saptırıcı da dikkat çeken parçalar arasında. Önümüzdeki günlerde yeni detaylarıyla karşımıza çıkmasını beklediğimiz modelin 26 Ekim’de düzenlenecek tanıtım sürecine kadar tüm gelişmelerini LOG.com.tr üzerinden takip edebilirsiniz.