reklamı kapat

POPÜLER

The GameChanger ile masaüstü oyunlara bakış açınız değişecek

Dijital çağ ne kadar ilerlerse ilerlesin masaüstü oyunlardan vazgeçemiyoruz. Magic The Gathering, Warhammer 40K, Dungeons & Dragons gibi bilindik oyunların yanı sıra pek çok bilinmedik ünlü serilerin de masaüstü, kutu oyunları mevcut. Hatta illa rol yapma oyunları olmasına bile gerek yok bunların, Monopoly gibi çok bilinen kutu oyunlar da dijital devrime yenilmeyenlerden. Peki ama ya oyunlarımızı teknolojiyle harmanlarsak?

Magic The Gathering’e en yakın seçenek olarak dijital platformda Hearthstone seslerini duyar gibiyiz ama hayır, söylemek istediğimiz öyle bir şey değildi. Hearthstone’u ne kadar sevsek de masaüstü oyunları “masada” oynamanın keyfi çok farklı oluyor. İngiltere menşei şirket Splendiferous Press, gelişen teknoloji ile masaüstü oyunlara da bir güncelleme yapmayı hedefleyerek yeni projesi GameChanger‘ı oyuna dahil etmeye karar vermiş.

gamechanger
GameChanger aslında işleri biraz daha kolaylaştıracak masaüstü ekran desek yanılmış olmayız. En basit hali ile Game Changer, bilgisayarınıza VGA ya da HDMI ile bağlanacak dev bir HD ekran. Chromecast cihazıyla kablosuz bağlantıda yapabilen bu ekranın bir de özel kılıfı var. Çizilmesinden korkmadan piyonlarınızı rahat rahat üzerine koyabileceğiniz bu özel kılıf aynı zamanda su geçirmez.

gamechanger
Bu dev ekran en basit haliyle Roll20.net gibi sitelerdeki uygulamaları çalıştırarak, haritaları, savaş alanlarını yansıtacak. Tabii yazımızın başında da söylediğimiz gibi rol yapma oyunları sizin tarzınız değilse Risk, Monopoly gibi oyunlarda da kullanabilirsiniz. Cihazın geliştiricileri GameChanger için yakın zamanda bir Kickstarter projesi başlatmaya hazırlanıyor. 30 Mayıs’ta Kickstarter’da bağış toplamaya başlayacak olan cihazın boyutunun 32 ya da 42 inç, çözünürlüğünün ise 1920×1080 olması bekleniyor. 50 bin dolar hedef belirleyen firmanın bu hayalinin gerçek olup olmayacağı ise şimdilik bir muamma.

YORUMLAR