reklamı kapat

POPÜLER

The Interview satış rekorları kırdı

Sony’nin uzun süredir başını ağrıtan ve tehditler nedeniyle sinema salonlarında yayınlanmaması bile gündeme gelen komedi filmi The Interview, satış ve kiralamalardan milyonlarca dolar kar elde etti.

Stüdyonun yaptığı açıklamalara göre yapılan film toplam 2 milyon adet satılmış ve kiralanmış. Amerika ve Kanada‘da yapılan bu işlemlerde filmin toplam kazancının 15 milyon dolar olduğu belirtiliyor. Aynı dönemde filmin sinema salonlarından elde ettiği gelir ise 2,8 milyon dolar. Sony Pictures’ın aktardığına göre bu rakamlar Sony’nin online olarak yayınladığı filmler arasında en çok kar elde eden filmin The Interview olduğunu gösteriyor. Fakat daha önce Sony’nin salon gösterimiyle eş zamanlı olarak online yayına alınan filmi olmadığını düşündüğümüzde bunun normal olduğunu söyleyebiliriz.

Filmin bu kadar büyük bir kar elde etmesinin altında yatan en önemli sebep tabii ki hack saldırıları. Kuzey Kore liderine yapılan suikasti konu edinen The Interview, Guardians Of Peace adlı hack grubu tarafından yapılan saldırılar neticesinde zor zamanlar yaşamıştı. Krizi fırsata çevirmesini bilen Sony ise bu hack saldırılarından epey karlı çıkmış görünüyor.