reklamı kapat

POPÜLER

The Sims 3: Ambitions incelemesi

 - Güncelleme: 20 Eylül 2010 14:35

Örneğin, bir araba tamircisi olmayı seçerseniz tüm gününüzü iş yerinizde geçirebiliyor ve iş arkadaşlarınızla sosyalleşebiliyorsunuz. Bu nedenle Sims bu noktadan sonra sizi çok daha meşgul edecek.

DEDEKTİF YA DA KUAFÖR
Bu genişleme paketinin odak noktası meslekler olduğu için her bir meslek dalı kendi içerisinde farklı oyun dinamikleri sunuyor. Bu bile paketi başlı başına değerli kılan bir özellik. Diyelim ki meslek olarak dedektif olmayı seçtiniz. İş almaya başladığınız anda kendinizi küçük bir macera oyununun içinde iz sürerken buluyorsunuz. Ya da kuaförseniz saç tasarlayabiliyorsunuz. Eğer bir itfaiyeciyseniz iş yerinizde dolanıp acil çağrılara koşabilirsiniz. Tüm bu iş ortamı karakterinize daha fazla sosyallik getiriyor haliyle. Yeni arkadaşlar edinip çevrenizi genişletiyor ve tüm bu çevrenizle çeşitli sosyal aktivitelere katılabiliyorsunuz. Moda stilisti ya da dövmeci olarak çalışanlar, diğer karakterleri değiştirebilme şansına sahip oluyorlar. Bir diğer deyişle oyundaki diğer karakterlere nasıl giyinecekleri ya da görünecekleri konusunda tavsiyeler verebiliyorsunuz. Özellikle ilginç bir şekilde oyunun dövme yaratım seçenekleri son derece gelişmiş. Birine dövme yapacağınız zaman tüm detaylarını belirleyebiliyorsunuz.

EVİMDE NELER OLUYOR?

aalesef bu genişleme paketinde her şey güllük gülistanlık değil. Örneğin, siz işe gittiğiniz zaman eviniz olduğu gibi kalmıyor. Özellikle evde yaşayan başka Simleriniz varsa onlarla da ilgilenmek durumunda kalabiliyorsunuz. Hatta itfaiyeci olarak çalışan bir karakterimizin kendi evinde yangın çıkınca ilk elden müdahale etmek durumunda kalmıştık. Bu nedenle haddinden fazla vakit çalan bir paket olmuş Ambitions. Bu durum bazen çok can sıkıcı olabiliyor. İşten evinize döndüğünüz zaman bazı şeylerin bıraktığınız gibi kalmadığını görüyorsunuz.

TAZE TAZE
Ambitions, daha önce Sims serisinde görmediğimiz birtakım yeniliklere sahip olduğu için değerli bir paket ancak pek esnek olmadığı için tam anlamıyla herkese önermemiz mümkün değil. Şayet halihazırdaki Sims 3’ün sizi yeterince meşgul ettiğini düşünüyorsanız bu paketi edinmeseniz de olur ancak harcayacak bol zamanınız varsa bizce denemeye değer bir eklenti Ambitions.

OYNANABİLİRLİK
-3YILDIZ-

GRAFİK
-4YILDIZ-

EĞLENCE
-4YILDIZ-

SES – MÜZİK

-3YILDIZ-

YAPIMCI
EA

DAĞITICI
EA

PLATFORM
PC

İLGİLİ HABERLER