reklamı kapat

POPÜLER

The Sims bilgisayarlardaki haliyle telefonlarımıza geliyor [Video]

Yılların eskitemediği efsane yaşam simulasyonu oyunu The Sims, bu zamana kadar mobil platformlarda kendini göstermeyi pek başaramadı. Daha önce bazı The Sims oyunları iOS ve Android için indirmeye sunuldu fakat bu oyunlar genelde çok yüzeysel özelliklere sahipti ve gerçek The Sims deneyimini yaşatmaktan uzaktı. Yapımcılar da bunun farkına varmış olacak ki yeni oyunla birlikte Sims hayranlarını oldukça mutlu edecekler.

Yeni The Sims Mobile’ın tanıtım videosunda anlaşıldığı üzere oyun hemen hemen PC versiyonundakiyle benzer bir deneyim sunuyor. Karakterleri tek tek özelleştirebildiğimiz yapımda evin mimarisini tamamen değiştirmek ve evin içerisini istediğimiz gibi özelleştirmek mümkün oluyor. Karakterlerimiz kendilerine uygun meslekler edinebiliyor ve bir hobi seçerek bu hobi üzerine yoğunlaşabiliyor. Bunun dışında birbirleri arasındaki iletişimin de önem arz ettiği oyunda evlilik ve çocuk sahibi olma gibi önemli detaylar da atlanmamış. Dolayısıyla serinin hayranları mobil versiyonu oynarken herhangi bir yabancılık çekmeyeceğe benziyor.

iOS ve Android platformları için yayınlanacak olan oyunun çıkış tarihi henüz bilinmiyor ve yalnızca “yakında” ifadesiyle yetiniliyor. Ayrıca oyunun ücretli mi yoksa ücretsiz mi olacağı merak konusu. EA oyun içi satın alımlardan ciddi bir kazanç elde ettiği için bu oyunda da oyun içi satın alımların olmasına kesin gözüyle bakıldığını belirtelim.