reklamı kapat

POPÜLER

The Sims 3: Seasons incelemesi

SİMLERİN DÜNYASI GENİŞLİYOR! ELECTRONIC ARTS MARKALARI İÇİNDE SPOR OYUNLARINDAN SONRA BELKİ DE EN POPÜLER OLANI SIMS İÇİN GENİŞLEME PAKETLERİ YAĞMAYA DEVAM EDİYOR. SON PAKETSE SON DERECE GENİŞ İÇERİĞİYLE ALINMAYI HAK EDEB DEĞERDE BİR YAPIM

The Sims serisinin dünyanın en çok oynanan oyunlarından olduğu su götürmez bir gerçek. Her zaman PC satış listelerinin en tepesinde görebileceğiniz The Sims, serinin üçüncü oyunuyla birlikte popülerliğini daha da artırdı. EA’in sürekli olarak çıkardığı genişleme paketleri de oyunun hem içeriğini güncel tutuyor hem de satış rakamlarını sürekli olarak artırıyor. Son çıkan genişleme paketi The Sims 3: Seasons ise sadece mevsim özellikleri olarak değil, bu mevsimlerin getirdiği aktivitelerle de dikkat çekiyor. Örneğin, sonbahar geldiğinde Halloween’i kutlamaya ve bu bağlamda türlü aktivitelere katılmaya başlayabiliyorsunuz. Yine oyuna dahil olan hava şartları da oynanışı derinden etkiliyor. Mesela, Simleriniz hava şartlarından etkilenebiliyor: Hava soğuk olduğunda üşütüp hasta oluyor ya da yazın güneşte yanıp kızarabiliyorlar. Tüm bu etkileşim olanakları Sims 3’ü çok daha eğlenceli bir hale büründürüyor.

KARLAR DÜŞER
The Sims 3: Seasons’da toplamda dört farklı mevsim (hadi canım?) ve bu mevsimlerde katılabileceğiniz dört farklı festival bulunuyor. Sevgililer Günü, Halloween, Leisure Day ve Snowflake Day. Tüm bu festivaller içinde farklı farklı aktiviteler bulunuyor. Bu aktivitelere katıldığınız zaman Simleriniz eğlenme durumlarına göre moralleri artırıyor. Diğer yandan başarısızlık durumlarında da moralleri bozuluyor. Hava şartlarının mevsimlere göre dinamik olması da iyi ya da kötü türlü durumlara neden oluyor. Daha önce bahsettiğimiz hastalık durumlarına ek olarak yağmurlu havalarda yıldırım düşebiliyor ve sonucunda yangınlarla uğraşmak zorunda kalabiliyorsunuz. Ya da yoğun kar yağışı hayatı olumsuz yönde etkileyebiliyor. Tüm bunların yanında yeni kıyafet seçenekleri de mevsimlere göre seçilebilir durumda hazır olarak geliyor. Eklenti içerisinde gelen diğer oyuncaklarımız arasında yeni dekorasyon seçenekleri de bulunuyor.

GÜNEŞ YANIĞI!
Eğer halihazırda Sims 3 oynuyorsanız, Seasons paketini almanızı kesinlikle öneriyoruz. Eğer seriye yeni başlayacak olanlardansanız Seasons paketiyle birlikte almanızı tavsiye ederiz. Bugüne dek Sims 3 için çıkmış eklenti paketlerinin üzerine gelen Seasons, dolu içeriği, aktiviteleri, dinamik hava koşulları, kıyafet ve dekorasyon seçenekleriyle mutlaka edinilmesi gereken sağlam bir genişleme paketi olmuş.