reklamı kapat

POPÜLER

the-sims-4

The Sims 4’te havuz yok!

Dağıtıcılığını EA‘in üstlendiği The Sims 4, E3’te tanıttıkları yeni mekanikleri ile beklenen oyunlar listemize girmeyi başarmıştı. Ancak oyun beklediğimiz kadar “tam” çıkmayacak gibi görünüyor.

The Sims serisinin ünlü olduğu konulardan biri de ek paketleri. Hemen hemen her durum için bir ek paketi olan serinin çıkış sürümü, kimileri için paketleri gördükten sonra bir hayli sönük kalabiliyor. EA de bu durumu sömürme konusundaki başarısını her yeni ek pakette gözler önüne sermekten geri kalmıyor. Oyunu aldıktan sonra en az oyunun satış fiyatı kadar bir meblağ harcamamız gerekiyor ki ek paketlerin getirdiği o eğlenceli içerikleri de elde edebilelim.

The Sims 4 için de buna benzer bir durum beklemiyoruz desek yalan olur. Nasıl ek paketler geleceğini düşünürken, oyunun çıkış halinde ne gibi eksiklikler olacağı da kafamızı kurcalayan detaylardandı. Geliştirici ekibin yayınladığı blog yazısı ilk bombayı patlattı: The Sims 4’ün çıkış versiyonunda havuz yok. İnşa modu ile gerçekten hayranları etkilemeyi başaran ekip, havuz yapımı gibi bir şeyi eklemeyi es geçmiş. Tabii bu oyuna bir “havuz ek paketi” geleceği anlamına gelmiyor, ancak gelmeyeceği de kesin değil. Ücretsiz olarak güncellenmesini umduğumuz bir detay olarak kalıyor şimdilik.

Oyundaki ikinci eksiklik ise toddler olarak geçen yeni yeni yürümeye başlayan küçük çocukların yaratım sürecine dahil edilmemiş olması. Yani ailenizde ya bebekler olacak ya da yürüyüp koşan çocuklar. Siz karar verin. The Sims 4, havuzsuz hali ile 2 Eylül’de raflarda yerini alacak.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“The Sims 4’te havuz yok!” için 4 cevap

 1. Will dedi ki:

  üzdün bizi EA 🙁

 2. Guest dedi ki:

  her sims’te olduğu gibi sadece 5 tane saç çeşidi koyarlarsa tam olur.

 3. SİMS HERŞEYİM dedi ki:

  2 eylül dogum günüm güzel bir hediye olarak SİMS 4 ü düşnmüştüm ama toddler ların olmayışı kötü oldu EA ‘ye sinir oldum bence en iyisinin yani bütün sims serilerindeki herşey olmalıydı beklentimiz büyüktü ama artık degil ! create sim bölümündede eksik var biraz havuza gelince denizde yüzülüyosa sorun yok !

 4. leyla dedi ki:

  arkadaşlar sims 3 ün tüm paketlerini yükleyip oynamıştım ve hiç eksiksiz süper bir oyundu fakat çok fazla oyun olduğu için kastı tabiki ve bir süre snra oynanmaz hale geldi bende kaldırdım. şimdi sims 4 ü bekliyorum ben daha farklı şeyler beklerdm mesela el ele tutuşup yürümek gibi.. toddlerin olmaması kötü. bir de sanki grafiği biraz düşük yani sms 2 gibi. sanki yenilenmesi gerekirken eskiye dönmüş gibi. genel olarak güzel beğendm alıcam. eğer beğenmezsem silerim ve sims 3 ün deluxe paketini yüklerim