reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

the-sims-4

The Sims 4’te havuz yok!

Dağıtıcılığını EA‘in üstlendiği The Sims 4, E3’te tanıttıkları yeni mekanikleri ile beklenen oyunlar listemize girmeyi başarmıştı. Ancak oyun beklediğimiz kadar “tam” çıkmayacak gibi görünüyor.

Advertisement

The Sims serisinin ünlü olduğu konulardan biri de ek paketleri. Hemen hemen her durum için bir ek paketi olan serinin çıkış sürümü, kimileri için paketleri gördükten sonra bir hayli sönük kalabiliyor. EA de bu durumu sömürme konusundaki başarısını her yeni ek pakette gözler önüne sermekten geri kalmıyor. Oyunu aldıktan sonra en az oyunun satış fiyatı kadar bir meblağ harcamamız gerekiyor ki ek paketlerin getirdiği o eğlenceli içerikleri de elde edebilelim.

The Sims 4 için de buna benzer bir durum beklemiyoruz desek yalan olur. Nasıl ek paketler geleceğini düşünürken, oyunun çıkış halinde ne gibi eksiklikler olacağı da kafamızı kurcalayan detaylardandı. Geliştirici ekibin yayınladığı blog yazısı ilk bombayı patlattı: The Sims 4’ün çıkış versiyonunda havuz yok. İnşa modu ile gerçekten hayranları etkilemeyi başaran ekip, havuz yapımı gibi bir şeyi eklemeyi es geçmiş. Tabii bu oyuna bir “havuz ek paketi” geleceği anlamına gelmiyor, ancak gelmeyeceği de kesin değil. Ücretsiz olarak güncellenmesini umduğumuz bir detay olarak kalıyor şimdilik.

Oyundaki ikinci eksiklik ise toddler olarak geçen yeni yeni yürümeye başlayan küçük çocukların yaratım sürecine dahil edilmemiş olması. Yani ailenizde ya bebekler olacak ya da yürüyüp koşan çocuklar. Siz karar verin. The Sims 4, havuzsuz hali ile 2 Eylül’de raflarda yerini alacak.