reklamı kapat

POPÜLER

Sims 4’te neden havuz olmadığı anlaşıldı

Geçtiğimiz günlerde paylaştığımız haberde The Sims 4‘te havuz ve küçük çocuk bulunmayacağını belirtmiştik. Eylül ayında çıkacak olan oyundaki bu eksiklikler, oyunun dağıtıcısı EA‘in bu özellikleri ek paketle sunmak gibi bir kurnazlık yapacağı söylentilerine yol açtıysa da, geliştiricilerin açıklamasına göre işin iç yüzü çok başka.

The Sims’in web sitesinde yer alan yeni bir blog gönderisine göre, The Sims 4 hazırlanırken yapay zeka sistemi ve animasyon sistemine ek olarak pek çok zeka ve mantık yapısı yeniden inşa edilmiş. Tüm bu yeni teknolojilerin ve oyuna eklenecek diğer özelliklerin kullanılabilmesi için oyundaki bazı şeylerden feragat edilmesi gerekmiş. Sonuçta havuz ve küçük çocuk ögelerinin oyuna dahil edilmemesine karar verilmiş.

Gönderiyi yazan Rachel Franklin, havuza ve küçük çocuklara çok takılmamak gerektiğini, sonuçta yeni teknolojilerle ortaya tamamen yeni bir oyun çıktığını ifade ediyor. Buna göre oyunu ilk oynadığımız andan itibaren yenilikleri hissetmeye başlayacağız.

Yeni oyunda kaybettiğimiz iki ögeyi geri getirmek için Change.org’da kampanya başlatanlar olsa da, bu ögelerin eksikliği pek çok oyuncuyu The Sims’ten vazgeçirmeyecektir. Olmadı havuzumuza The Sims 5’te geri kavuşuruz, ne dersiniz?

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Sims 4’te neden havuz olmadığı anlaşıldı” için 2 cevap

  1. Altuğ İnan dedi ki:

    Havuz ve Küçük Çocuklar sisteme nasıl bir yük oluşturmuş olabilir ki? Benim öngördüğüm; oyun çıkacak, insanlar havuz yok, çocuk yok diye söylenmeye başlayacaklar. Sonra EA siz istediniz biz de getirdik 30 Dolar havuz + 30 Dolar family addon diye satacaklar.. Yer miyiz kan emici EA…

  2. Melih dedi ki:

    Zaten Sims 3 çoğu bilgisayarda düzgün bir şekilde çalışmıyor. Ya oyun çöküyor ya da oyun içinde illa bir aksaklık oluyor. Ek paketler de üstüne binince oyunum abartısız yarım saatte açılıyor. Ve 3-4 saatlik oynama sonrasında çökmesinin ne kadar kötü bir şey olduğunu siz düşünün. Sims 4’te havuz getirseler de çökecek getirmeseler de. Oyun her zaman problemli olacak. Ama yine de ısrarla oynamaya devam ediyorum.