reklamı kapat

POPÜLER

witcher

The Witcher 4’ü bekleyenlere üzücü haber

Andrzej Sapkowski’nin kaleme aldığı Witcher serisi genellikle CD Project Red’in oyunlarıyla tanınıyor. Son olarak Wild Hunt oyununu iki devasa indirilebilir içerikle buluşturan ekip, hayranları üzen haberi verdi.

Türkçe’ye de çevrilen Witcher serisi oyunlarıyla oyuncuların kalbini kazanmış durumda. Üçüncü oyunla beraber seriyi adeta arşa çıkaran CD Project Red, Geralt’ın maceralarını bizlerle başarılı bir şekilde buluşturdu. Tabii 3. oyundan sonra oyuncularda The Witcher 4 beklentisi de oluştu. Ancak CD Projekt Red CEO’su Adam Kiciński üzücü haberi paylaştı. Witcher 4’ün olamayacağını söyleyen Kiciński, serinin en başından beri üçleme olarak tasarlandığını açıkladı. Şimdilerde Cyberpunk 2077 üzerine çalışan ekip Geralt’ın maceralarını sonlandırmış gibi görünüyor. Ancak kim bilir ileride belki bir “spin-off” olabilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Witcher Netflix’e geliyor

Öte yandan seri için yolun sonu değil elbette. Zira seri Netflix orijinalleri arasına katılıyor. Adaptasyonu ise Defenders ve Daredevil serilerinden tanıdığımız Lauren Schmidt Hissrich üstleniyor. Senaryo aşamasının bittiği belirtilen dizi için henüz bir oyuncu seçimi ise gerçekleştirilmiş değil. Hissrich olabildiğinde kitaba sadık kaldıklarını, hayranlar için en iyi işi ortaya çıkarmak için çabaladıklarını belirtiyor. Yapımın baş yapımcısı ise Sean Daniel olacak. Yapımcılar arasında Platige Image’dan Tomek Baginski ve Jarek Sawko da yer alacak.