reklamı kapat

POPÜLER

thief

Thief incelemesi

Kimin eli kimin cebinde? Anti kahramanların karşı konulamaz bir çekiciliği var. Normalde hırsızlığı çatık gözlerle eleştiren bizler, söz konusu eylemi, oyunlar üzerinden tecrübe etmeye geldiğinde pek bir hevesliyiz. Arada sırada soyulan değil de soyan taraf olmak hoşumuza gidiyor anlaşılan

Günümüzde fazlasıyla yaygın ve sık kullanılan bir tür olan gizlilik temalı oyunların şahlanmasına büyük emeği vardır Thief serisinin. İlk olarak 1998 yılında karşımıza çıkan oyun, altı sene içinde yayınlanan üç oyunuyla önemli bir hayran kitlesi edinmişti.

Bu üç oyunun tamamında 80’in üzerinde puan ortalaması yakalamış olmasına rağmen tam 10 senedir ortalıkta görünmemiş olması ise biraz enteresandı açıkçası. Ancak özellikle üçüncü oyunla birlikte biraz tekrara düşmeye başlamış olması nedeniyle doğru bir karar olduğunu da söyleyebiliriz. Thief serisi başarılı olabilmek için her türlü bileşene sahip bir yapım. Oynanış dinamiklerinin oldukça ilgi çekici olması bir yana, Garrett gibi karizmatik ve sevilmeye müsait bir ana karaktere sahip olması da büyük avantajı. Şimdi ise her şeyi sıfırlayarak ve yeni bir Garrett hikayesi ile karşımıza çıkıyor yapımcılar.