reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

thief

Thief’te şaka gibi hata

1 Nisan sabahı itibarıyla şaka gibi bir hata Thief oyuncularını vurmuş durumda. Oyunda ilerlemenize izin vermeyen ve sizi son görevinizin olduğu yere geri yollayan hata oyuncuların tüm öfkesini yapımcıların üzerine çekti.

Advertisement

Tarih itibarıyla şaka gibi gözüken hatanın Square Enix‘in açıklaması üzerine gerçek olduğu ortaya çıktı. Hatanın denk geldiği tarih oyuncuları daha da kızdırırken, olayı şaka sanan bazı oyuncular paralarını geri talep edeceklerini söyledi. Steam forumunda da çözüm bulunulmaya çalışılırken, kayıt dosyalarıyla ilgili hata için Square Enix açıklama yaptı:

“Bazı Thief oyuncularının bölümleri geçmesini engelleyen bir hatanın olduğunun farkındayız. Hata raporlarının hemen hemen hepsini okumaya, hatanın kaynağını anlamaya çalışıyoruz. Oyununuzla ilgili bir kesintiye sebebiyet verdiğimiz için üzgünüz, sorunu çözer çözmez güncelleme yapacağız.”
Thiefc

Bugün itibarıyla hala aynı sorunla karşılayan oyuncular olduğundan ve henüz bir duyuru yapılmamış olmasından, hatanın 1 Nisan’ı vurmasının sadece kötü bir tesadüf olduğu çıkarımını yapıyoruz. Öte yandan çıkışından bir buçuk ay sonra böyle büyük bir hatanın olması oyuncuları inanılmaz rahatsız etmiş durumda.