reklamı kapat

POPÜLER

Tim Burton’ın yeni fantezi dünyasında çok “tuhaf çocuklar” var [Fragman]

Fantastik öğeleri beyaz perdeye taşıma konusunda usta olan ünlü yönetmen Tim Burton yine çok fantastik bir filmle karşımızda. Miss Peregrine’s Home for Peculiar Children isimli yeni Tim Burton filmi için yayınlanan fragman da henüz ilk bakışta “tam bir Tim Burton filmi” dedirtiyor.

2011’de yayınlanan ve birçok ülkede çok satanlar listesine giren aynı isimli romandan uyarlama olan Miss Peregrine’s Home for Peculiar Children, adından da anlaşılacağı üzere farklı özelliklere sahip sıra dışı çocukları konu ediniyor. Ağzı ensesinde olanı, kütlesi olmayanı, görünmezi derken ortalık tuhaflıktan geçilmiyor. Ancak tüm bu tuhaflıkların normal karşılandığı bir yer var: Bayan Peregrine’in evi. Bayan Peregrine’i Eva Green‘in canlandırdığı filmin oyuncu kadrosunda Judi Dench, Asa Butterfield, Samuel L. Jackson, Kim Dickens, Chris O’Dowd, Terence Stamp ve Rupert Everett gibi isimler yer alıyor.

Ransom Riggs’in eserini Jane Goldman’ın senaryolaştırdığı Miss Peregrine’s Home for Peculiar Children 30 Eylül’de vizyona girecek. Film için yayınlanan fragmanı hemen yukarıdan izleyebilirsiniz.