reklamı kapat

POPÜLER

Time

Time dergisine göre 2017’nin en önemli 10 elektronik ürünü

Geçtiğimiz gün 2017 Yılının En İyi 25 Buluşu listesini yayınlayan Time dergisi, bugün de 2017’nin en önemli 10 elektronik ürünü için hazırladığı listeyi yayınladı. İşte 2017 yılına damga vuran ürünler.

Time dergisinin yayınladığı listesinin 10 numarasında Sony‘nin üst düzey aynasız fotoğraf makinesi A7R III yer alıyor. Kısa süre önce lanse edilen model, sunduğu teknik detaylarla yılın en iyi fotoğraf makineleri arasında bulunuyor. 42.4 megapiksel tam kare sensör üzerine kurulan gövde, 4K çözünürlükte video çekebiliyor ve her güncel özelliği bünyesinde barındırıyor. Listenin 9 numarasında Apple Watch 3 bulunuyor. Firma tarafından “Series 3” takısıyla tanıtılan akıllı saat, Apple’ın akıllı saat konusunda geldiği son noktayı gösteriyor. Bu sürümle LTE desteği de kazanan Watch 3, böylece iPhone’lardan daha bağımsız hale geliyor.

Listenin 8. sırasında Xbox One X bulunuyor. Microsoft’un dünyanın en güçlü oyun konsolu olarak lanse ettiği Xbox One X, yüksek çözülükte 4K oyun keyfinin kapılarını aralıyor. Özel oyun konusunda sıkıntısı bulunan cihaz, buna rağmen gücüyle fark yaratmaya çalışıyor. Time’a göre 2017’nin en önemli 10 elektronik ürünü arasında ikinci jenerasyon Amazon Echo da yer alıyor. Listeye 7. sıradan giren akıllı ev asistanı, dijital asistan Alexa ile evinize dijital bir yardımcı ekliyor. 6. sırada bizleri Super Nintendo Entertainment System (SNES) Classic karşılıyor. Efsane oyun kutusunu yeniden karşımıza çıkartan firma, nostalji sevenlerin yakından bildiği Super Mario World, The Legend of Zelda: A Link to the Past ve Donkey Kong Country gibi oyunlara hayat veriyor. Geldik listenin 5. sırasına. Burada karşımıza Samsung‘un üst düzey akıllı telefonu Galaxy S8 çıkıyor. Galaxy S9‘u konuştuğumuz şu günlerde büyük bir başarı örneği olan S8, tasarımı ve performansıyla gerçekten yılın en iyi elektronik ürünleri arasında yer alıyor.

Time Sony A7R III

Sony A7R III

Time Apple Watch 3

Apple Watch 3

Time Microsoft Xbox One X

Microsoft Xbox One X

Time Amazon Echo

Amazon Echo

Time Super Nintendo Entertainment System

Super Nintendo Entertainment System

Time Galaxy S9

Galaxy S9

Time DJI Spark

DJI Spark

Time Microsoft Surface Laptop

Microsoft Surface Laptop

Time iPhone X

Apple iPhone X

Time Nintendo Switch

Nintendo Switch

Listenin 4. sırasında DJI Spark bulunuyor. DJI’ın şimdiye kadar ürettiği en ufak drone olan Spark, sadece Full HD video çekebiliyor ancak boyutlarıyla en popüler drone modelleri arasında bulunuyor. Listenin başına doğru yaklaştığımız zaman 3. sıranın Microsoft Surface Laptop modelinde olduğu görülüyor. Firmanın ilk gerçek dizüstü modeli olan Surface Laptop, sunduğu donanım ve tasarım ile beğeni topluyor. Windows 10 S ile gelen bilgisayar, en sağlam kasalı dizüstüler arasında başı çekiyor. 2. sırada yer alan elektronik ürün ise gündemden düşmeyen Apple iPhone X. Şirketin geleceğini gözler önüne seren telefon, Face ID yüz tanıma sistemi, OLED ekran ve çerçevesiz tasarım gibi kendine özgü yenilikleri beraberinde getiriyor. TrueDepth kamera sistemine sahip çentiğiyle çok eleştirilen model, 999 dolarlık fiyatına rağmen yok satıyor.

Time dergisine göre 2017’nin en önemli elektronik ürünü

Bu önemli listenin ilk sırasında Nintendo Switch yer alıyor. Oyun keyfini gittiğiniz her yere götürmeniz için hazırlanan konsol, iki parça halinde karşımıza çıkıyor. Temeli dokunmatik ekrana sahip bir ana ünite oluştururken, bu ünite beraberinde gelen “dock” ünitesine takılarak tam bir oyun konsolu haline geliyor. Ana ünite dock’tan ayrıldığı zaman ise konsol, beraberindeki kontrolcüler yanına takılarak bir el konsolu haline getirilebiliyor. Böylelikle oyun keyif istenilen her noktaya rahatlıkla götürülebiliyor.

Time dergisi tarafından hazırlanan 2017’nin en önemli 10 elektronik ürünü listesini nasıl buldunuz? Sizce liste içerisinde bir eksik var mı?

YORUMLAR