reklamı kapat

POPÜLER

togg

Togg, fabrikadaki üretim sürecini gösteren video paylaştı

 - Güncelleme: 30 Ekim 2022 22:06

Biliyorsunuz dün düzenlenen etkinlikte ilk fabrikayı açan Togg, bugün bu fabrikadaki üretim sürecini gösteren video paylaştı.

Togg Teknoloji Kampüsü” başlıklı yukarıda izleyebileceğiniz videoda, firmanın ilk tamamen elektrikli aracı C-SUV’un üretim süreci gözler önüne seriliyor. Video içerisinde robotların kullanıldığı gövde montaj alanından boya sistemlerine kadar birçok kilit bölüm karşımıza geliyor. Fiyatı ve resmi adı halen belli olmayan Togg imzalı ilk araç C-SUV, yapılan resmi açıklamaya göre 2023’ün ilk çeyreğinde satışa sunulacak. Araç ve Togg’un macerası hakkındaki tüm detaylara burada ulaşabilirsiniz.

Araç hakkında en çok merak edilen konu olan fiyat özelinde ise elimizde halen tek bir fikir veren güncel açıklama bulunuyor. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank tarafından yapılmış şu açıklamayı sizlerle tekrardan paylaşıyoruz: “Başından beri de aynı şeyi söylüyoruz. Biliyorsunuz bu bir özel sektör yatırımı. Burada şirketin bir fiyat politikası var. Başından beri şunu söylüyorlar.

‘Biz piyasaya C sınıfı SUV bir araçla çıkacağız. Dolayısıyla aynı segmentteki yani C sınıfı SUV segmentindeki içten yanmalı, benzinli dizel araçlar hangi fiyattan satılıyorsa biz o fiyat marjından piyasaya gidip rekabetçi olacağız’. Başından beri söyledikleri bu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bu manada da fiyatını merak edenler listeleri alırsınız elinize. Şu anda piyasada C sınıfı SUV araçlar hangi fiyatlardan satılıyor? Bakarsınız aklınızda bir fikir oluşur. ‘Demek ki TOGG da bu fiyatlardan piyasaya çıkacakmış diyebilirsiniz.

Yoksa şundan satılacak, bundan satılacak diye hiçbir zaman bizim bir açıklamamız olmadı. Başından beri piyasaya çıktığında C sınıfı SUV segment araçlarla aynı marjda satılma hedefi var. Şirket bu minval üzere de çalışmalarına devam ediyor” demişti.”

Togg fabrika videosu yanında bu da ilginizi çekebilir: İnsansı robot Ameca ve yapabildikleri

İLGİLİ HABERLER