reklamı kapat

POPÜLER

Togg LOG Tasarım

Togg yerli otomobil için yeni iş ilanları açtı, toplam çalışan sayısını açıkladı

Yerli otomobil projesinin arkasında yer alan Togg, birçok farklı alanda ve bölgede işe alımlar yapmayı aktif olarak sürdürüyor.

Togg imzalı ilk yerli otomobil modeli SUV formunda olacak ve bir aksilik olmazsa kurulumu süren Gemlik merkezli fabrikada 2022 sonunda üretime alınacak. Resmi satış fiyatı halen açıklanmayan tamamen elektrikli otomobilin, 2023’ün ilk yarısında yollara çıkarılması hedefleniyor. İşte bu aracın ve projenin geliştirme sürecinde birçok farklı personele ihtiyaç bulunuyor. Şu an Togg’un burada ulaşabileceğiniz LinkedIn sayfasında kısa süre önce eklenen aşağıdaki ilanlar ile beraber toplam 58 farklı iş ilanı bulunuyor. İş ilanlarını sürekli olarak artıran veya kapanan seçenekler ile beraber güncelleyen Togg, bugün sayfanın en altında görebileceğiniz 9 yeni ilan ile ses getirdi. Bu sefer sadece Gebze merkezli ilanlar açıldı, firma bir kez daha yeni iş ilanlarıyla çok farklı alanlara odaklandı.

Peki şu an proje üzerinde kaç kişi çalışıyor? Bu konuda yapılan en son resmî açıklama şöyle oldu: “Yeni Lige Yolculuk’ta birlikte yürüdüğümüz çalışma arkadaşlarımızın sayısı 1.000 kişiyi aştı. Her biri değerli bir parçamız olan tüm çalışanlarımıza teşekkür ederiz.”

Araç hakkında farklı açıklamalar da sürüyor. Örneğin kısa süre önce konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Tesislerin seri üretime hazır hale gelmesiyle ilk seri üretim araçlar bu yılın son çeyreğinde inşallah banttan inecek. Yerli araç Togg’da ÖTV’yi yüzde 10’lara kadar düşürdük.” açıklamasında bulunmuştu.

Ondan önce Togg CEO’su Gürcan Karakaş aracın fiyatı hakkında şunları aktarmıştı: “Hiçbir profesyonel şirket trafiğe nisanda, martta ya da şubatta çıkacak bir araç için şimdiden fiyat veremez, vermez, vermemeli.” CEO ayrıca “Şu ana kadar gelen geri bildirimlere baktığımızda ilgi yüksek. O noktaya geldiğimizde bunların ne kadarı satışa dönüşür, zamanı geldiğinde göreceğiz. Hiçbir profesyonel şirket trafiğe nisanda, martta ya da şubatta çıkacak bir araç için şimdiden fiyat veremez, vermez, vermemeli.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Fiyatı pazar belirler. Dolayısıyla zamanı geldiğinde biz de kendimizi o pazarda konumlandıracağız. Bizim söylemimiz ve iddiamız şu, kimlerden pazar payı alacağımızı biliyoruz. Pazarda aracımızın hangi segmentte konumlandırılacağını biliyoruz ve onların içerisinde rekabetçi olacağız diyoruz.açıklamasında bulundu.

-29 Temmuz İş İlanları-

Togg tarafından yerli otomobil projesi için açılan iş ilanları yanında bu da ilginizi çekebilir: Sony’nin yeni konsept elektrikli otomobil ile tanışın