reklamı kapat

POPÜLER

Toshiba gözlüksüz 3D üzerinde çalışıyor

Ekran teknolojileri konusunda önemli adımlar atan ve bu yıl içerisinde 4K ekranlı dizüstü bilgisayarlarını da piyasaya süren Toshiba, daha gelişmiş bir gözlüksüz 3D teknolojisi üzerinde çalışma yaptığını duyurdu.

Toshiba’nın “likit kristal GRIN lens” adını verdiği sistem yalnızca gözlüksüz bir şekilde 3D görüntü izlemeye olanak sağlamıyor, aynı zamanda 3D görüntülerdeki kalite düşüşlerini de engelleyerek yüksek kalitede görüntüler elde etmeyi mümkün hale getiriyor. 3840 x 2160 piksel çözünürlüklü 15 inç boyutundaki bir ekranda kullanılan teknolojinin CES 2015 fuarında görücüye çıkması bekleniyor.

Ayrıca Japon teknoloji devinin önümüzdeki dönemler için başka fikirleri de var. 2D ve 3D arasında geçiş yapılabilmesini sağlayan teknolojiyi söz konusu gözlüksüz 3D sistemine entegre etmek isteyen Toshiba, mobil platformlarda bu teknolojiyi hayata geçirmek için çalışmalarını sürdürüyor. Eğer bu teknoloji hayata geçerse herhangi bir gözlüğe ihtiyaç duymadan yüksek kalitede 3D ve ultra yüksek çözünürlüklü 2D görüntü arasında geçiş yapmak mümkün olacak.