reklamı kapat

POPÜLER

Toshiba’dan 4K çözünürlüklü televizyon serisi

 - Güncelleme: 17 Nisan 2015 17:24

Toshiba, geçen ay Las Vegas‘ta düzenlenen CES Fuarı‘nda tanıttığı 4K çözünürlüklü L9300 serisini kullanıcılarla buluşturmaya hazırlanıyor. Full HD teknolojisine kıyasla dört kat daha kaliteli ve detaylı görüntüler sunan televizyon, 3840×2160 piksel çözünürlüğüyle dikkat çekiyor. Toshiba’nın CEVO 4K Quad+DualCore (Dört+İki Çekirdekli) işlemcisine sahip olan L9300 serisi, 58, 65 ve 84 inç boyut ölçüleri ile birlikte geliyor.

L9300 serisi buna ek olarak Ultra HD görüntü işlemede en yüksek kaliteyi kullanıcılara sunuyor. Toshiba’nın L9300 serisi, 4K çözünürlükten daha düşük içeriklerde Ultra HD kalitesine yakın net görüntü kalitesi elde etmeniz için Çözünürlük Yükseltme (ResolutionRestoration), çözünürlük etkisi ile uyumlu renk yoğunluğu yaratan Renk Gamı Çoğaltma (Color Gamut Enhancement) ve görüntüleri daha canlı gösteren Yüzey Parlaklığını Çoğaltma (Surface Brilliance Enhancement) özelliklerini destekliyor.

L9300 serisinde yer alan ClearScan 240Hz yenileme oranı teknolojisi ise hızlı hareketli görüntülerde daha net ve daha yumuşak sonuçlar elde etmenize olanak sağlıyor. Daha bir çok özelliğin yer aldığı televizyon serisinde Cloud TV özelliklerinin de kullanıldığını belirtelim. Cloud TV, ilgilendiğiniz içerikleri kolayca bulabilmenize ve satın alabilmenize olanak tanıyor.

Cloud TV’nin sunduğu hizmetlerden bazıları:

Aile Takvimi aile etkinliklerini paylaşma

– Kişisel mesajlaşma aile ve arkadaşlardan mesaj alma-mesaj gönderme

– Fotoğraf albümü dijital fotoğraf paylaşımı

– Haber izleme haber videolarını ve galerilerini izleme

– MediaShare diğer DLNA-özellikli cihazlardan içerik erişimi

– MediaGuide gelişmiş arama ve program önerme özelliklerine sahip TV programlama kılavuzu

– Dahili Wi-Fi, Miracast ve WiDi hem router, hem eşlerarası (peer-to-peer) kablosuz bağlantı özellikleri

Son olarak Toshiba’nın 4K çözünürlüklü L9300 serisini mobil cihazlar üzerinden kontrol edebilmeniz için iOS, Android ve Windows 8 uygulamalarının da yer alacağı belirtiliyor. Toshiba L9300 serisinin ne zaman ve ne gibi bir fiyattan satışa sunulacağı ise henüz belli değil.
Toshiba 84L9300

İLGİLİ HABERLER