reklamı kapat

POPÜLER

Toyota Corolla Cross GR Sport

Toyota Corolla Cross GR Sport; ailenin yeni SUV’una performans teması

Gazoo Racing dokunuşlarını beraberinde getiren Toyota Corolla Cross GR Sport, yapılan nitelikli geliştirmelerle dikkat çekiyor.

Toyota’nun sürpriz bir hamleyle geçtiğimiz yıl içerisinde ürün gamına eklediği Corolla Cross ile henüz Türkiye’de tanışma fırsatına erişemedik. Yaris Cross ile birlikte Japon üreticinin Avrupa’daki payını artırma konusunda yeni silahından birisi olan Corolla Cross için kısa süre önce yeni bir versiyon hamlesi geldi. Tayvan’da gerçekleştirilen tanıtımla gösterimi yapılan Toyota Corolla Cross GR Sport, markanın performans departmanının sportif karakterini yeni SUV modeline taşıyor. Tasarım odağında yapılan eklemeler ve renk seçenekleriyle öne çıkacak olan GR Sport versiyonunun özellikle genç kullanıcılarının dikkatini çekme potansiyeli mevcut.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Öne çıkanlarıyla Toyota Corolla Cross GR Sport

Toyota ekibi Cross GR Sport ile birlikte aracın sadece görsel ögeleri üzerinde değişimlerle sınırlı kalmamayı tercih ediyor. Performans karakterinin sürüşe de yansıması adına aracın süspansiyonlarında yapılan revizyonlarla birlikte standart versiyona göre daha tepkisel bir viraj ve sürüş dinamiğinin yakalanabilmesi dikkat çekici. Altyapı elemanlarıyla birlikte şaside yapılan ufak geliştirmelerle gövde salınımında daha rijit bir versiyon ortaya çıkarılmak isteniyor. Tasarım tarafına geçtiğimizde ise standartlardan kolaylıkla ayırt edeceğimiz parçalar karşımıza çıkıyor. Ön lip, tamponlar ve diğer gövde panellerinde performans temasının destekleyen modifikasyonlar söz konusu. GR Sport versiyonunda ön ızgara da güncellenen bölümler arasında.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modelin kaputunun altında benzinli ve hibrit motor seçenekleri kullanıcıların tercihine bırakılacak. Her ikisinin de merkezini oluşturan 1,8 litrelik dört silindirli motor standart dinamiklerde 140 PS güç ve 172 Nm tork üretiyor. Hibrit kombinasyonda ise güç değerine 122 PS’lik elektrik motoru da dahil oluyor. Şanzımanın da elektrikleşmeden nasibini aldığı hibrit motorlu versiyon da diğer pakette oluğu gibi önden çekişli olacak. Tanıtımıyla birlikte Tayvan merkezli olarak sipariş alımları başlayan Corolla Cross GR Sport, 31.600 dolarlık başlangıç fiyatına sahip. Hibrit versiyonda bu değer 34.000 dolar seviyesine kadar çıkıyor.

Video

Toyota Corolla