reklamı kapat

POPÜLER

Toyota’dan Türkiye’de bir ilk: İnteraktif Showroom [Video]

Kullanıcılar için yepyeni bir deneyim sunan hizmetle birlikte artık satış noktalarına gitmeden en gerçekçi şekilde bilgi almak mümkün.

Teknolojinin önü alınamaz gelişmesiyle birlikte dünyamız dijitalleşme yolunda son sürat ilerlemeye devam ediyor. Bu dijitalleşme sürecine en kısa sürede adapte olup yeni projeler geliştiren ve hizmetler sunan markalar da şüphesiz yeni döneme bir adım önde başlama fırsatını yakalacayacak. Elektrikli motora geçiş sürecinde neredeyse bütün ürün gamında hibrit versiyonlarla kullanıcıların karşısına çıkan Toyota, İstanbul Autoshow 2017‘de karşımıza çıkardığı interaktif showroom projesiyle sınıfına öncülük edebilecek gibi gözüküyor. LOG olarak bizim de tanıtım organizasyonunda bulunduğumuz hizmetle birlikte kullanıcılar merak ettikleri Toyota ve Lexus modellerini satış noktalarına gitmiş gibi detaylı olarak inceleme ayrıcalığına erişiyor. Rav4, Auris, Yaris, Prius ve C-HR modellerinin sadece hibrit versiyonlarıyla İstanbul Autoshow’a katılan Toyota interaktif showroom ile birlikte hibritin de artık günümüzün teknolojisi olduğunu gösteriyor. Peki interaktif showroom ile birlikte Toyota nasıl bir deneyim vadediyor?

İlk adımda hizmeti test etmek isteyen kullanıcıların Toyota’nın resmi sitesi üzerinden bir başvuru formu doldurması gerekiyor. Formun ardından kısa süre içerisinde Toyota yetkilileri talep eden kişiye geri dönüş yapıyor. Bilgisayar ve tablet gibi cihazlarının başında olan kullanıcılarla iletişimin sağlanmasının ardından showroomda görev yapan satış temsilcisi sanal gerçeklik gözlüğünü takarak kullanıcıyla sistem üzerinden bağlantı kuruyor. Bu süreçten sonra ise kullanıcı satış temsilcisinin gözünden istediği aracı, aracın özelliklerini ve donanım seçeneklerini inceleyebiliyor. Sesli konuşmayla ilerleyen süreçte kullanıcılar aklındaki tüm soruları sorabiliyor ve görevliyi istediği bölüme yönlendirebiliyor. Bu sistem dahilinde aynı anda fiyat ve kampanyalarla ilgili de bilgi almak mümkün. Toyota ve Lexus’a özgü olan bu sistemin önümüzdeki günlerde hayata geçirilecek.

YORUMLAR