reklamı kapat

POPÜLER

toyota, nexus 7

Toyota’nın bilgi ve eğlence sistemlerine Nexus 7 dokunuşu

Kimi sürücüler otomobilinin dış görünüşü, motor gücü, egzoz gürültüsüyle övünürken; kimi sürücüler için aracının iç dizaynı ve araç içi özellikler ön plandadır. Toyota ve Nexus 7 iş birliğiyle gerçekleştirilen teknoloji, araç içi bilgi-eğlence sistemlerine yeni bir soluk getiriyor.

ASUS ve Unimax ile ortak çalışan Toyota, yeni otomobillerinde sunmak üzere akıllı bilgi-eğlence sistemini (TIS) geliştirdi. Sistemin başrolünde ise Nexus 7 bulunuyor. TIS bilgi-eğlence sistemi, Toyota otomobillere entegre edilecek Nexus 7 tabletler ile sürücülerin ihtiyaç duyacağı her şeyi bünyesinde barındırıyor. 4G bağlantılı tabletler ses tanıma sistemi, Google Haritalar hizmeti ve birçok multimedya özellikleriyle donatılmış. Sürücüler NFC teknolojisi sayesinde akıllı cihazlarını Nexus tabletlere bağlayabilecek.

Öte yandan Nexus 7 tabletler eskidiğinde, araçların güncelliğini yitirmemesi için bir sonraki modeller entegre edilebilecek. Nexus 7 ile donatılmış Toyota’ların piyasaya ne zaman sürüleceği henüz bilinmiyor.