reklamı kapat

POPÜLER

TP-Link Tapo C500

Sesle kontrol edebilen dış mekan güvenlik kamerası: TP-Link Tapo C500

TP-Link, Tapo ailesinin yeni üyesini Türkiye’de satışa sundu. TP-Link Tapo C500 isimli dış mekan kamerası yüksek çözünürlüklü full HD canlı kayıt özelliğiyle geliyor.

Gece görüş özelliğine de sahip olan kamera akıllı yapay zeka özellikleriyle evlerin her zaman güvende olmasını sağlıyor. Cihaz  yatayda 360 derece (dikeyde 130 derece) dönebiliyor. Kamera, akıllı yapay zeka özelliği sayesinde yüksek hızlı rotasyonla hareketi izliyor, bir kişiyi tanımlayabiliyor ve gerekirse ev sahibine bilgi verebiliyor.  Geceleri de yaklaşık 30 metreye kadar görüş açısına sahip olan Tapo C500, gece gündüz evleri güvende tutuyor. IP65 sertifikasına da sahip olan kamera bu sayede suya ve toza karşı dayanıklı. Her hava koşulunda çalışabilen kamera güvenli yerel depolamaya sahip. Cihaza 512 GB’a kadar microSSD kart takılabiliyor. Kullanıcılar ücretli TapoCare hizmetinden yararlanarak sınırsız bulut depolama alanından da yararlanabiliyor. Farklı yerlere monte edilebilen cihazda özelleştirilmiş sesli alarm özelliği bulunuyor. Kullanıcılar kendi sesleri ile uyarı kaydedip kullanabiliyorlar.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

TP-Link Tapo C500 modelinin Türkiye’deki fiyatı ne kadar?

Kullanıcılar kendi sesleri dışında farklı sesleri de alarm olarak kaydedebiliyor. Kamerada ayrıca çift yönlü ses iletim özelliği yer alıyor. Böylece kameranın algıladığı kişi ile iki yönlü iletişim kurulabiliyor. Alexa ve Google Asistan desteğiyle sesle de kontrol edebilen cihazın Türkiye’deki fiyatı ise 65 dolar.

İlginizi çekebilir: Xiaomi imzalı robot köpek CyberDog ile tanışın