reklamı kapat

POPÜLER

Tüm detaylarıyla Porsche imzalı süper yat GTT 115’e yakından bakın [Galeri]

27 Eylül 2017

Geçtiğimiz hafta ilk detaylarıyla karşımıza çıkan yatın iç dünyasından gelen yeni parçalar beklentileri bir hayli artırıyor.

Bugün kapılarını açan Monako Yat Fuarı’nda sergilenmek üzere geçtiğimiz hafta içerisinde ilk detaylarıyla karşımıza çıkan 1.650 beygirlik süper yat GTT 115‘in boy göstermesi için başlangıç zili çaldı. Fuarın en çok merak edilen modellerinden biri olarak Monako’nun yolunu tutan yatın en önemli özelliklerinden birisi eski adıyla Porsche Design olan Studio F.A. Porsche ekibinin maharetli ellerinden çıkmış olmasıydı. Genel çizgileri ve matematiksel oranları 911, iç dünyasıysa Porsche’nin elektrikli konsepti Mission E‘den ilham alınarak geliştirilmesiyle bir anlamda asfaltın izlerini maviliklere taşıyacak olan GTT 115’in merak edilen iç bölümünden de detaylar nihayet karşımıza çıktı.


Müşterilerinin kişisel tercihine göre zengin bir kişiselleştirme yelpazesi olan GTT 115, 35 metrelik uzulukla iç dünyasında sahip olduğu hacimle ilgili önemli detayları zaten vermişti. 1.650 beygir güç üreten V12 dizel Man motorundan güç alan yatın maksimum 40 km/s (21 knot) hıza erişebildiği ve tamamen dolu depolarıyla 3.400 deniz mili (6.300 kilometre) mesafe kat edebildiği geçtiğimiz hafta açıklanan parçalar arasındaydı. Yatın Mission E ilhamıyla tasarlanan iç dünyasından gelen detaylara baktığımızda oturma odasından yatak odasına kadar hemen her bölümde beş yıldız bir otel havasını rahatlıkla görebiliyor. Evet, 16,7 milyon dolarlık etiket fiyatına sahip olan bir yattan da daha azı beklenemezdi diyorsanız sonuna kadar haklısınız. Toplamda sadece yedi adet üretilecek olan yatın fuarda tüm siparişlerini tamamlaması bekleniyor.