reklamı kapat

POPÜLER

IT: Chapter 2’ye ne zaman kavuşacağız?

Stephen King‘in efsane eserlerinden biri olan IT kısa bir süre önce izleyici karşısına çıktı. Büyük beğeni toplayan hikayenin iki parça halinde ele alınması ise seyircilere büyük sürpriz oldu. Şimdi hikayenin ikinci yarısını konu edecek devam filminin ne zaman vizyona gireceği de belli oldu. Böylece heyecanlı bekleyiş başladı.

Kısaca bahsetmek gerekirse Stephen King‘in çok sevilen bu eseri aslında fazlasıyla uzun. Dolayısıyla yaşananların hepsini tek bir filme sığdırmak oldukça zor. Her şeyin tek bir filme sığdırılması durumunda hikayenin önemli noktalarından fedakarlık etmek gerekiyor. Yönetmenlik görevini üstlenen Andrés Muschietti ise tercihini hikayeyi iki parçaya bölmekten yana kullandı. Bu gelişmenin filmin sonunda duyurulması ise herkese büyük bir sürpriz oldu.

Tüyler ürperten bu hikaye kaldığı yerden devam edecek. Bu sefer kahramanlarımızın büyümüş hallerine şahit olacağız. Fakat flashbackler yani geçmişe dönüşler de senaryoda önemli bir yere sahip olacak. Kaybedenler Kulübü (Losers Club) üyeleri 27 yıl sonra IT’in yeniden uyandığını fark edecek. Verdikleri sözü tutmak için Derry Maine‘e geri dönecekler. Artık farklı hayatları olan kahramanlarımız son kez IT ile mücadeleye girip, galip çıkmak için çabalayacak. It: Chapter 2 ismiyle anılmasını beklediğimiz devam filmi 6 Eylül 2019‘de vizyona girecek.