reklamı kapat

POPÜLER

boat

Türk girişimcinin çılgın projesi otomobilleri tekneye dönüştürüyor [Video]

Motoryatların yüksek fiyatlarından şikayetçi olan bir Türk girişimci bu duruma geliştirdiği bir projeyle çözüm sunuyor. Yusuf Kahvecioğlu isimli bir Türk girişimcinin Kickstarter üzerinden başlattığı bir proje Drive On Water (D.O.W.) adını taşıyor. Otomobil kullanıcılarının su üzerinde seyahat edebilmesine imkan sağlayan D.O.W. katamaran benzeri bir tasarıma sahip.

Tüm otomobillerde rahatlıkla kullanılabilen D.O.W., gücünü otomobillerin motorundan alıyor. Örneğin 150 beygir gücündeki bir otomobille birlikte kullanıldığında D.O.W., 150 beygir gücünde bir tekneye dönüşebiliyor. Otomobillerin motoru haricinde elektrik sistemlerini de kullanan D.O.W.’u otomobilin arkasına takarak istenen yere götürmek mümkün. Şimdiye kadar 322 dolar fon desteği toplayan projenin üretime geçebilmesi için 20 bin dolar fon desteği toplaması gerekiyor. D.O.W. yeterli fon desteğini toplayabilirse önümüzdeki yılın mayıs ayında 8.000 dolardan satışa sunulacak.

VİDEO

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Türk girişimcinin çılgın projesi otomobilleri tekneye dönüştürüyor [Video]” için 2 cevap

  1. Burak dedi ki:

    İnşallah dolandırıcı çıkmaz kickass’da milyonlarca proje var sadece 10 – 15 tanesi gerçekleşiyor diğerleri parayı alıp kayboluyorlar.

  2. rica ederim dedi ki:

    Kankitu, Kickass’de ben de güzel proje bulamıyorum. Geçen bir site keşfettim Kickstarter diye orda baya proje var ama artık ordayım.