reklamı kapat

POPÜLER

Türk tasarımcılardan eşsiz Yamaha XSR700 yorumu [Video]

İstanbul’dan çıkan ünlü motosiklet modifikasyon atölyesi Bunker Customs şimdiye kadarki en ses getiren projesine imza attı. Bizzat Yamaha ile çalışan Bunker Customs kurucuları Can ve Mert Uzer kardeşler, Japon üreticinin retro motosikleti XSR700’ü bambaşka bir seviyeye taşıdı.

Yamaha’nın Yard Built projesi kapsamında Bunker garajına giren XSR700, Faster Sons felsefesini yansıtmaya devam etmekle birlikte, garajdan çok daha havalı bir şekilde çıktı. Can ve Mert Uzer kardeşler, XSR700’ün hem sokak hem de arazi kullanımını geliştirmek için motosikleti ince dokunuşlarla baştan aşağı yeniledi. Öncelikle değişen yol koşullarına uygun olarak dik bir sürüş pozisyonu tercih eden ikili, motosikletin arazi performansını artırmak adına susturucunun yerini değiştirerek orta sehpanın yüksekliğini de 14 cm’den 20,5 cm’ye yükseltti. Egzoz tasarımı, egzoz manifoltları, susturucu, Akrapovic katalitik dönüştürücü, MT-09 Tracer’dan alınan ön çatal, 19’a 17 inç çapında tel jantlar değiştirilen diğer parçalar arasında.

Far tasarımından boya işçiliğine kadar usta ikilinin tüm marifetlerini sergilediği XSR700, şimdiden en nadide Yamaha modelleri arasındaki yerini aldı. Yamaha bu projeyi ticari bir ürüne dönüştürür mü bilemiyoruz ancak gelecek nesil XSR’lar için ilham alacağı kesin.

VİDEO