reklamı kapat

POPÜLER

Cake KALK
Cake KALK
Cake KALK
Cake KALK
Cake KALK
Cake KALK
Cake KALK
Cake KALK
Cake KALK
Cake KALK
Cake KALK

Elektrikli arazi motosikleti Cake KALK ile aksiyona çevreci yaklaşım [Video]

Piyasada satılan elektrikli motosiklet modelleri arasında artık bir seçeneğimiz daha var. Stefan Ytterborn tarafından hazırlanan Cake firmasının ilk modeli KALK, aksiyona çevreci bir yaklaşım sergileyerek girilmesinin önünü aralıyor.

İsveç’de tasarlanan Cake KALK, diğer birçok elektrikli motosiklet modelinden arazi kullanımına uygun olmasıyla ayrılıyor. Oldukça endüstriyel ve bir o kadar da ilginç bir gövde tasarımı bulunan motosiklet, toplam 70 kg ağırlığa sahip. Gücünü 15 kW gücünde (16 beygir) elektrik motorundan alan araç, 5.18 Volt, 50 Ah piliyle toplam 80 km yol yapabiliyor. Saatte 80 km hıza çıkabildiği açıklanan motosiklet, söylendiği kadarıyla oldukça yüksek bir ivlenme ortaya koyabiliyor. Bu yüksek performans sayesinde de zorlu arazilerde çevreyi kirletmeden turlar atılabiliyor. Karbon fiber ve alüminyum parçalarıyla hafif olduğu kadar sağlam da olan motosiklet, önde ve arkada disk frenler kullanıyor. “Re-gen” sistemiyle fren yapıldığı zaman enerji depolayabilen KALK, Reconsider tarafından geliştirilen konforlu bir koltuk kullanıyor. Hareketli parça sayısı elektrikli olmasının da eskisiyle minimumda tutulan araç, bu sayede uzun ömrülü bir seçenek oluşturuyor.

Arazide eğlencenin yen adı Cake KALK

Satın alanlara önümüzdeki yaz aylarında gönderilmeye başlanacak Cake, 14 bin dolar satış fiyatına sahip. Sunduklarını aşağıda izleyebileceğiniz motosiklet, yılın öne çıkanları arasında yer alacak gibi görünüyor. Sessiz bir arazi motoru fikri gerçekten çok ilginç duruyor.

Video