reklamı kapat

POPÜLER

kripto para

Tam 400 milyon dolar değerinde kripto para hırsızlığı!

Kısa süre önce yine çok büyük bir dijital para hırsızlığı daha yaşandı. Dijital kripto para birimleri değerlendikçe ve yeni sistemler geliştirilmedikçe bu haberlerden daha çok duyacağız gibi görünüyor.

Bu sefer olayın merkezinde Japonya merkezli dijital para borası Coincheck yer alıyor. Açıklandığı kadarıyla borsaya saldıran hırsızlar, tam 400 milyon dolar değerinde 500 milyon NEM parayı çaldı. Bu dijital paranın nereye transfer edildiği bilinmezken, derinlemesine soruşturmaların başlatıldığı belirtiliyor. Bu kadar büyük miktarda bir transferin yeri belli olmadan nasıl yapıldığına anlam verilemezken, Coincheck çok büyük bir darbe yemiş görünüyor. Hırsızlığın tam olarak hangi kanaldan gerçekleştirildiği de henüz bilinmiyor. Ancak borsanın sorun anlaşılana kadar birçok kripto para işlemini dondurduğu belirtiliyor. Bu olay sonrasıda başta bitcoin olmak üzere tüm paralarda ciddi bir düşüş gözleniyor.

Kripto para tarihinin en büyük hırsızlık olaylarından

Kripto para dünyası bitcoin 20 bin dolara yaklaşınca bir anda büyük bir patlama yaptı. Özellikle 2017 sonunda artış gösteren bu alan tek bir noktadan kontrol edilmediği için büyük bir kargaşa içerisinde bulunuyor. Yatırım yapmanın oldukça riskli olduğu kripto pazarı, bu ve daha öne gördüğümüz hırsızlıklar ile büyük darbeler yiyor. Bu açıdan kötü şeyler yaşamamak adına mutlaka ama mutlaka dikkatli olunması gerekiyor.