reklamı kapat

POPÜLER

Türk Telekom e-cüzdan uygulaması Pokus

Türk Telekom e-cüzdan uygulaması Pokus ile karşımıza çıktı

Önemli isimlerden Türk Telekom, yeni e-cüzdan uygulaması Pokus ile elektronik ödeme çözümlerine bir yenisini daha ekledi.

Konu hakkında yapılan resmî açıklamada şunlar aktarıldı: “Türk Telekom’un tüm operatörlerin kullanıcılarına açık olan e-cüzdan uygulaması Pokus, alışverişten oyuna, yemekten eğlenceye kadar birbirinden farklı birçok alanda, hem mağazalarda hem de internet üzerinden güvenli bir alışveriş deneyimi sağlıyor. Fatura ödemelerinden 7/24 para transferine, dijital aboneliklerden harca-bölüş özelliğine, anlaşmalı markalardan indirim ve GB kazanma fırsatına kadar pek çok hizmet, Pokus’ta aylık aidat ücreti olmaksızın sunuluyor.” Türk Telekom Finans Genel Müdür Yardımcısı Kaan Aktan ise konuya dair yaptığı açıklamada şunları ifade etti:

“Türk Telekom olarak merkezimize insanı alıyor, herkesi ‘değerli hissettirme’ hedefimiz doğrultusunda, teknolojiyi insanın iyiliğine ve faydaya dönüştüren yenilikçi ürün ve hizmetlerimizle müşterilerimizin yanında olmayı sürdürüyoruz. Bu kapsamda fintek alanındaki yatırımlarımıza da hız vererek grup şirketimiz TT Ödeme ve Elektronik Para Hizmetleri A.Ş. tarafından sunulan mobil ödeme hizmetlerimizi her geçen gün geliştiriyoruz. Şimdi ise, grup şirketimiz TT Ödeme’nin yeni hizmeti Pokus e-cüzdan ile bir mobil ödeme uygulamasından beklenecek her seçeneği kullanıcılara sunuyoruz. Tüm iş kollarımızda olduğu gibi fintek alanında da öncü olmaya kararlıyız.”

12 yaş üstü akıllı telefon kullanıcısı herkesin, banka ve operatörden bağımsız, ücretsiz yükleyebileceği aktarılan Pokus, restorandan markete, e-ticaretten fatura ödemelerine, uygulamadan oyun platformlarının dijital aboneliklerine kadar pek çok farklı alanda avantaj sağlıyor. Pokus için firma şunlara da değindi: “Pokus’un harca-bölüş özelliği, uygulama üzerinden hesabın bölüşülerek ödenmesine olanak tanıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Aylık ödeme aidatı bulunmayan Pokus, kullanıcılarına e-ticaret alışverişlerinden, markete, oyundan dijital platformlara kadar birçok alanda anlaşmalı markalarla indirim kampanyaları sunarken, GB kazanma fırsatı da sağlıyor. Türk Telekom faturalı hattı olan kullanıcılar her ay, Pokus ile yaptıkları 20 TL ve üzeri ilk harcamalarında, anında haftalık 1 GB cepten hediye internet kazanıyor.

Işıkta renk değiştiren özel kart tasarımı ile dikkat çeken Pokus, isme özel veya isimsiz olarak çıkarılabiliyor. İsme özel kart için Pokus uygulaması üzerinden kart başvurusu yapılması gerekiyor. İsimsiz kart ise, www.pokus.com.tr web sitesinden, Türk Telekom Mağazaları’ndan, anlaşmalı perakende kanallarından ve e-ticaret sitelerinden kolayca alınabiliyor. Sanal kart ise ücretsiz bir şekilde uygulamadan hemen oluşturulabiliyor.”

Türk Telekom imzalı Pokus yanında bu da ilginizi çekebilir: Ses getiren yarı insansı robot Ameca