reklamı kapat

POPÜLER

honor

HONOR, akıllı telefon kameraları hakkında açıklamada bulundu

Türkiye’de yer alan önemli telefon üreticilerinden HONOR, akıllı telefon kameraları hakkında açıklamada bulundu.

HONOR, son dönemde piyasaya çıkardığı akıllı telefonlardaki kamera özelliklerini, bazı DSLR fotoğraf makinelerinin sunduğu özelliklerle rekabet edebilecek seviyelere nasıl çıkardıklarını açıkladı. HONOR’un Görüntüleme Teknik Uzmanı Weilong Hou, konu hakkında “Akıllı telefon fotoğrafçılığı sadece donanım ve yazılımla ilgili değil. Şirket olarak füzyon hesaplamalı fotoğrafçılıkta ve birden fazla kameradan yararlanma konusunda oldukça başarılıyız. Akıllı telefon kamera görüntüleme kalitesini bazı DSLR kameraların sunduğu ile rekabet edebilecek seviyelere yükseltiyoruz. Magic4 Serisi, inanılmaz görüntü kalitesini günlük kullanıcılar için erişilebilir hale getiren HONOR Image Engine’i içeren Ar-Ge ekibimizin çalışmalarının bir örneği” değerlendirmesinde bulundu. Şirket, Counterpoint Research şirketinin düzenlediği etkinlikte görüntüleme trendleri konusundaki başka öngörülerini de paylaştı.

Etkinlikte şirketin yüksek kaliteli görseller oluşturmak için donanımın AI ve algoritmalarla uyum içinde çalışmasını sağlayan son teknoloji kamera çözümü HONOR Image Engine‘i de tanıtıldı. Bu çözüm firmaya göre kullanıcıların basit kamera çekimlerini yaratıcı yorumlarla geliştirmelerine yardımcı oluyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

DXOMARK Görüntü Bilimi Direktörü Hervé Macudzinski de toplantıya katılan isimler arasında yer aldı. Macudzinski, Magic4 Ultimate performansına ve çeşitli kamera lenslerinin çalışmasına izin veren donanım ve yazılım arasındaki uyumluluğuna değinerek, DXOMARK’ın raporundaki önemli noktaları anlattı.

Toplantıya katılan fotoğrafçı ve yönetmen Eugenio Recuenco ise kısa süre önce Kaleidoscope adlı filmini sadece Magic4 Pro kullanarak çektiğini paylaştı. Sunum sırasında deneyimlerini anlatan Recuenco, cihazın güçlü kamera sistemi ve Magic-Log gibi bir dizi profesyonel özelliğine değindi.

Honor açıklamaları yanında bu da ilginizi çekebilir: Ses getiren yarı insansı robot Ameca