reklamı kapat

POPÜLER

Turkcell Drivee SafeCall

Turkcell Arıkovanı’ndan trafik kazalarına Drivee SafeCall çözümü

Turkcell Arıkovanı‘ndan trafik kazalarına çözüm sunan bir proje ile karşı karşıyayız. Drivee SafeCall adı verilen proje oldukça iddialı görünüyor.

Turkcell’in kitlesel fonlama platformu Arıkovanı’nda yer alan Drivee SafeCall, trafik kazasını algılayarak araç içiyle iletişim kurulabilmesini, ihtiyaç halinde en yakın acil müdahale ekibine ulaşılmasını sağlıyor. Fonlamaya açılan proje, daha fazla kişiye ulaşmak ve kendini geliştirmek için 130 bin liralık bağışı bekliyor. Akıllı sensörlerle donatılmış telematik cihaz olan Drivee SafeCall, trafik kazası olması durumunda kazayı algılayıp araç içerisiyle otomatik olarak iletişime geçilmesini sağlıyor. İhtiyaç halinde de en yakın acil müdahale ekibine durumun bildirilmesine olanak veriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Turkcell Arıkovanı projesi Drivee SafeCall trafik kazalarına çözümü hedefine alıyor

Proje “Altın Saat” olarak tanımlanıyor. Kaza sonrası ilk dakikalarda araç içinde yer alan kişiler bilinçlerini kaybetse bile otomatik olarak devreye girdiği için müdahale ekibini olay yerine hızlıca yönlendirebiliyor. Cihaz aynı zamanda sağlık bilgileriniz ve çarpışma simülasyonunu da acil müdahale ekibine ileterek kazanın nasıl olduğu konusunda bilgilendirme yapıyor.

Bu cihazın aktif kullanımıyla acil durum müdahale süresinde kırsal alanlarda yüzde 50’lik, kentsel alanlarda yüzde 40’lık bir iyileştirme hedefleniyor. SafeCall’da yer alan yeşil tuşla kişisel asistanınıza ulaşıp uçak bileti, rezervasyon, danışma, ulaştırma gibi hizmetlerden seyahat esnasında faydalanmak da mümkün.

Turkcell Arıkovanı’nda fonlamaya açılan Drivee Safecall, daha fazla kişiye ulaşmak ve kendini geliştirmek için 130 bin liralık fon toplamayı hedefliyor. Projeye ait detaylara ulaşmak isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

İlginizi çekebilir

Tesla otomobiller için yeni yarış oyunu