reklamı kapat

POPÜLER

Outlook Lite

Türkiye dahil birçok pazarda Android için Outlook Lite çıktı

Microsoft bugün Türkiye dahil birçok pazarda Android için Outlook Lite uygulamasını kullanıma sunduklarını duyurdu.

Herkes üst seviye Android telefonlara sahip değil. Özellikle Türkiye’de artık güçlü bir Android telefon almak oldukça zor durumda. Bu açıdan eski ve güçsüz cihazlara özel “Lite” uygulamaların sayısı artıyor. Bunlar arasına bugün Microsoft tarafından dahil edilen Outlook Lite, spesifik olarak Arjantin, Brezilya, Şili, Kolombiya, Ekvador, Hindistan, Meksika, Peru, Suudi Arabistan, Güney Afrika, Tayvan, Tayland, Türkiye ve Venezuela merkezli olarak aktif edilmiş durumda. Outlook.com, Hotmail, Live, MSN, Microsoft 365, ve Microsoft Exchange Online hesaplarıyla kullanılabilen e-posta istemcisi, 5G ve 4G yanında 2G ve 3G ağlarda dahi hızlı çalışması için tasarlanmış yapıda.

1 GB RAM’e sahip Android telefonlarda dahi sorunsuz olarak görev yapabilen sadece 5 MB boyuta sahip Android için Outlook Lite uygulaması, Microsoft tarafından yapılan resmî açıklamaya göre normal sürümden daha az güce ihtiyaç duyuyor, bu sayede telefonların pil ömrüne de olumlu katkı sağlıyor. Arayüzü oldukça sade olan buradan ücretsiz olarak elde edebileceğiniz sürüm, e-posta, takvim ve kişiler olmak üzere üç ana kategoriye ayrılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Pazarda “Lite” takısını taşıyan başka çok sayıda uygulama bulunuyor. Biliyorsunuz bu konuda Google’ın “Go” takısına sahip uygulamaları da alt seviye Android telefonları merkeze alıyor.

Outlook Lite yanında bu da ilginizi çekebilir: Tam 2 bin beygirlik Ford Pro Electric SuperVan