reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Realme 9i

Türkiye satış ihtimalli Realme 9i için tasarım ve özellikler ortaya çıktı

Türkiye’de bulunan firmalardan Realme, bugün bir kez daha yeni bir telefon ile gündemde. Bu sefer Realme 9i ile tanıştık.

Advertisement

İleride Türkiye’de de satılma ihtimali bulunan Realme 9i, 91Mobiles tarafından tasarımsal olarak sızdırıldı. Peki bu konuda bir sürpriz var mı? Burada cevap hayır. Gerçekten standart çizgide bir akıllı telefon daha yolda bulunuyor. Ön kamerayı bir ekran deliğinde taşıyan telefon, teknik olarak da bazı detaylara sahip.

Bunlara göre model 90 Hz yenileme hızına sahip bir LCD ekran üzerine kuruluyor ve gücünü Snapdragon 680 işlemciden alıyor. Arkasında üçlü kamera sistemi yer alan telefon, kaynaklara açıklamasına bakılırsa burada 50 megapiksellik bir ana kamera taşıyor. 5.000 mAh pil taşıması olası görünen, parmak izi sensörü ise yanda olan ve 3.5mm kulaklık girişi bulunan Realme 9i için henüz diğer detaylar bilinmiyor.

Realme GT 2 Pro

Realme 9i yanında firmadan Realme GT 2 Pro da geliyor

Hatta sızdırılan tasarımını yukarıda gördüğünüz telefon için Realme Türkiye’de şu resmi açıklama gelmişti: “Dünyanın en hızlı büyüyen akıllı telefon markası Realme, Qualcomm Snapdragon Dijital Teknoloji Zirvesi 2021’de Snapdragon 8 Gen 1 Mobil Platformu ile çalışan bir akıllı telefon piyasaya süren ilk üreticilerden biri olacağını duyurdu. Realme’nin yeni amiral gemisi, GT serisindeki ilk Pro ürün olarak Realme GT 2 Pro adıyla piyasaya sürülecek ve Realme’nin en üst düzey amiral gemisi olacak.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

“Realme Başkan Yardımcısı Chase xu, Snapdragon Dijital Teknoloji Zirvesi 2021’de Qualcomm Technologies, her zaman Realme’nin en önemli iş birliği ortaklarından biri olmuştur. Realme birkaç ay önce GT 2 Pro’nun geliştirme çalışmalarına başlamış olup dünyanın dört bir yanındaki genç kullanıcıların beklentilerini aşacak gerçek anlamda üst düzey bir amiral gemi ürün sunacak ifadelerinde bulundu.”

İlginizi Çekebilir

OnePlus’ın arkası renk değiştirebilen modeli