reklamı kapat

POPÜLER

Twitter Bahşişler

Türkiye’de de açılan Twitter Bahşiş özelliği Android için çıktı

Sosyal medyanın karakter limitli platformu Twitter, geçtiğimiz aylarda Türkiye’de de aktif ettiği “Bahşiş” sistemini genişletmeyi sürdürüyor.

Türkiye pazarını atlamaması sevindiren Twitter Bahşiş altyapısı şimdiye kadar sadece iOS tarafından yer alıyordu. Bugün itibarıyla bu değişti ve Twitter’ın Android uygulamasına da bahşişler açıldı.

Firmanın bilmeyenler için Bahşiş sistemi için kendi tanımlaması şöyle: “Bahşişler, Twitter profilinize belirli üçüncü taraf ödeme hizmetleri için bağlantılar eklemenizi sağlayan bir özelliktir. Profilinizde Bahşişleri açtığınızda kullanıcılar, eklediğiniz üçüncü taraf ödeme hizmet ve platformları aracılığıyla size platform dışından para veya Bitcoin göndermek için Bahşişler simgenize dokunarak sizi destekleyebilirler.”

“Gelecek vadeden içerik oluşturucular ve gazetecilerden Twitter Sohbet Odaları yöneticileri ve diğer pek çok kişi arasından istediğiniz tüm kullanıcılara destek vermek, teşekkür etmek, yardımcı olmak veya ödül vermek için bahşiş verebilirsiniz.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Twitter’da birisine nasıl bahşiş gönderilecek?

Bu konuda firmadan gelen açıklama şöyle: “Bahşişler simgesini kullanarak bu özelliği açmış ve üçüncü taraf ödeme işlemcilerine kullanıcı adlarını eklemiş olan kullanıcılara bahşiş verebilirsiniz. Bahşişler özelliğini uygulamalarda ana Twitter profilindeki Bahşişler simgesinin altında bulabilirsiniz. 

Bahşiş göndermek için bu simgeye dokunduğunuzda sizi Twitter platformunun dışında seçtiğiniz üçüncü taraf ödeme hizmetinin uygulamasına veya web sitesine yönlendiririz. Bahşişleriniz ve bu hizmetteki etkinlikleriniz, üçüncü taraf ödeme hizmetinin şartlarına tabidir.”

İlginizi Çekebilir

Epic Games tarafından gösterilen göz alıcı sistem