reklamı kapat

POPÜLER

Twitter

Twitter sonunda video kalitesi konusunda bir adım attı

Sosyal medyanın karakter limitli platformu Twitter, bugün iki yeni konuyla gündemde. Burada en çok video tarafı öne çıktı.

Twitter, dünyanın en büyük sosyal medya kanallarından birisi. Platformun milyonlarca kullanıcısı bulunuyor, her gün platform içinde milyonlarca video paylaşılıyor. Ancak buna rağmen Twitter’ın video kalitesi gerçekten çok düşük seviyede yer alıyor.

Kendi sunucularını rahatlatmak adına paylaşılan videolara ciddi bir sıkıştırma uygulayan ve bu konuda son dönemde birçok eleştiri alan firma, süreçte sonunda güzel bir adım attı.

Video kalitesini artırmak adına bir güncelleme yapan şirket, videoların artık daha az piksellenme sorunu yaşayacağını açıkladı. Burada tam olarak ne yapıldı bilinmiyor ancak süreçte aşırı bir fark görülmediği aktarılıyor. Ancak yine de bir artış var ve bu sevindiriyor. İleride kalitenin daha iyi olması umut ediliyor.

Bu arada firma başka yeni özellikler de geliştiriyor. Örneğin yakında videoların oynatma hızını ayarlama seçeneği geliyor. Aynı zamanda firma, “Filter” ve “Limit” isimli iki yeni özellik üzerinde de çalışıyor.

Bunlar eğer çıkarsa direkt olarak otomatik çalışacak ve potansiyel kötü içerikler ile kötü kişileri hızlıca engelleyecek. Burada hedeflenen platformdaki toksik kişileri ciddi şekilde susturmak ve buna gerçekten büyük bir ihtiyaç var.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Twitter en son Bahşişler sistemini Türkiye’de açmasıyla ses getirdi

Twitter için duyurusu yapılan bahşiş özelliği ses getirmişti ancak Türkiye’de açık değildi. İşte bu durum geçtiğimiz gün değişti. Twitter’dan bu konuda şu açıklama yapıldı:

“Bugünden itibaren, en sevdiğiniz kişileri Bahşişler ile destekleyebilirsiniz. Şimdi iOS’ta, yakında Android’de”

Firma, temel olarak kişilerin platform içerisinde para kazanması için yeni bir yol daha deniyor. Bahşişler için profil sayfalarına ufak bir simge koyan firma, bu simge üzerinden kişilerin Twitter’daki başka kişilere para yollayabilmesine imkan tanıyor.

Bu, para gönderme sürecinde aracı olarak yurt dışında Bancamp, Cash App, Patreon, PayPal ve Venmo (Ayrıca bazı kripto paralar) kullanılıyor. Türkiye’de ise gördüğümüz kadarıyla şimdilik sadece Patreon desteği veriliyor. Bunu ileride artması “destekli servisler” üzerinden mümkün olabilir.

İlginizi Çekebilir

Epic Games tarafından gösterilen göz alıcı sistem