reklamı kapat

POPÜLER

Apple Watch Series 8

Apple Watch Series 8 ile tasarım beklendiği gibi değişmeyebilir

2022’nin eylül ayında lanse edilecek Apple Watch Series 8 akıllı saat modeli için bugün teknik değil tasarımsal bir detay gündemde.

Apple Watch Series 8 akıllı saat, eğer ortaya çıkan yukarıdaki tasarım sızıntısı doğruysa, yerini alacağı Apple Watch Series 7 ile aynı gövde üzerine kurulacak. Kaynaklara göre akıllı saatin tasarımdaki gövdesel / tasarımsal tek farkı, yan tarafında tek değil çift hoparlör ızgarası taşıması olacak.

Bu durum bazı kişiler için üzücü görünüyor çünkü daha önce sızdırılan köşeli tasarıma sahip Apple Watch konsepti genel olarak beğenilmişti. Ancak Apple o tasarımı şimdilik rafa kaldırmış gibi görünüyor. Fakat yine de yukarıdaki tasarım için de yüzde 100 kesin diyemiyoruz. Yani Watch Series 8 o daha önce gördüğümüz yapıda da gelebilir.

Apple Watch Series 8 için başka neler biliyoruz?

2022’nin Apple Watch modeli Apple Watch Series 8, kısa süre önce ekran konusunda sağlam bir kaynağa göre üç farklı gövde boyutuyla gelebilir haberiyle ses getirmişti. Hatırlamak adına Apple şimdiye kadar kişilere hep iki farklı gövde boyutu sundu.

Burada gelecek üçüncü boyutun ise Apple Watch dünyasındaki en büyük saat için planlandığı düşünülüyor. Bu da mantıklı görünüyor çünkü büyük saat seven milyonlar bulunuyor. Boyuta bağlı olarak bir Apple Watch’a konulan en büyük ekran da yolda olabilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeni modelde yüksek ihtimalle vücut sıcaklığı ve tansiyon ölçüm sensörleri de olacak. Gelen bilgilere göre Apple ve tedarikçileri yeni akıllı saate kan şekeri ölçümü özelliğini koymak adına ciddi şekilde çalışma içerisinde bulunuyor.

Watch Series 7’ye yeni bir sağlık sensörü koymayan Apple, kan şekeri ölçümü ile kullanıcıları gerçekten çok memnun edecek. Burada ölçüm, yani kandaki şeker miktarı, kısa dalga boylu kızılötesi sensör aracılığıyla belirlenecek.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi Mi 11 Ultra’nın içindeki detaylara bakın