reklamı kapat

POPÜLER

Apple Watch Series 7

Apple Watch Series 7 için ilk gerçek fotoğraflar ortaya çıktı

Apple Watch Series 7 akıllı saat modeli için satış yakında gibi görünüyor. Satış öncesi model, ilk gerçek fotoğraflar ile gündemde.

Apple Watch Series 7 akıllı saat modeli için Apple, Türkiye’de ve yurt dışında “Sonbaharda sizinle” açıklamasını yapıyor. Bu konuda halen net bir bilgi yok ancak Apple’a yönelik sağlam bir kaynağa göre ürün, yurt dışında önümüzdeki hafta ön sipariş üzerinden satışa açılacak.

Aşırı olmasa da merak edilen akıllı saat Watch Series 7, şimdiye kadar sadece Apple’ın yukarıdaki resmi basın görselleriyle karşımıza çıkmıştı. Şimdi ise MacRumors model çalışırken gösteren ilk gerçek fotoğrafları yayınladı.

Bu fotoğraflar ile incelen çerçeveleri ve büyüyen ekranına daha farklı bir bakış atabildiğimiz akıllı saat, tasarımsal olarak yerini aldığı modelden büyük bir fark taşımıyor. Bu açıdan hayal kırıklığı yaratan Watch Series 7, fotoğraflarda hazırlanan klavyesini de gözler önüne seriyor. Apple’ın bu klavye üzerinden dava edildiği biliniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple Watch Series 7 yanında Apple Watch Series 8 de gündemde

Apple’a yönelik önemli kaynaklar, Watch Series 7 için hatırlarsınız yeni bir tasarım göstermişti. Burada iPhone 12’ler ile geçilen benzer köşeli bir tasarım bizleri karşılamıştı. Ancak Watch Series 7 tasarımsal olarak Watch Series 6 ile aynı çıktı.

Kaynaklara göre daha önce paylaşılan tasarım Watch Series 7 ile kullanılacaktı ancak Apple süreçte bazı üretim sorunları yaşadı. Bu yüzden de köşeli yapıdaki yeni tasarım Apple Watch Series 8 modeline kaldı.

Bu halen yüzde 100 kesin değil ancak olasılık dahilinde. Bu yüzden tam bir yıl sonra gelecek Apple Watch Series 8 şimdiden dikkat çekmeye başladı. Watch Series 7‘ye yeni bir sağlık sensörlü koymayan Apple, bunu da yeni modelde tasarım gibi değiştirecek.

Kaynaklara göre yeni modelde vücut sıcaklığı ve tansiyon sensörleri olacak. Aynı zamanda yeni saatin kan şekeri ölçüm özelliği de ihtimaller arasında.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi Mi 11 Ultra’nın içindeki detaylara bakın