reklamı kapat

POPÜLER

Apple Watch Series 7

Apple Watch Series 7 için Türkiye satış tarihleri paylaşıldı

Apple Watch Series 7 akıllı saat modeli için satış yakında demiştik. Apple bugün beklenen tarihleri resmi olarak açıkladı.

Güncelleme: Apple Türkiye tarihlerini de verdi. Türkiye’de ön sipariş 8 Ekim Saat 15:00 itibarıyla başlayacak. Normal satış ise 15 Ekim tarihinde olacak. Fiyat ise henüz açıklanmış değil.

Apple Watch Series 7 akıllı saat modeli için Apple, şimdiye kadar sadece Türkiye’de ve yurt dışında “Sonbaharda sizinle” açıklamasını yapıyordu. İşte bu durum değişti ve saatin 8 Ekim tarihinde ön siparişe açılacağı aktarıldı. Modelin tam satışı ise 15 Ekim tarihinde olacak.

Apple Watch Series 5 ya da Apple Watch Series 6 sahiplerini hiç heyecanlandırmayan akıllı saat, Türkiye’de ne zaman satılacak halen bilmiyoruz.

Apple henüz Türkiye sitesine bir güncelleme geçmedi ve “Sonbaharda sizinle” dışında bir açıklama bulunmuyor. Bu bağlamda saatin halen Türkiye fiyatını da bilmiyoruz. Ancak Türkiye’de fiyatının 4 bin TL‘den aşağıya olması çok olası görünmüyor. Saatin yurt dışı başlangıç fiyatı ise 399 dolar seviyesinde yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple Watch Series 7 yanında Apple Watch Series 8 de gündemde

Apple’a yönelik önemli kaynaklar, Watch Series 7 için hatırlarsınız yeni bir tasarım göstermişti. Burada iPhone 12’ler ile geçilen benzer köşeli bir tasarım bizleri karşılamıştı. Ancak Watch Series 7 tasarımsal olarak Watch Series 6 ile aynı çıktı.

Kaynaklara göre daha önce paylaşılan tasarım Watch Series 7 ile kullanılacaktı ancak Apple süreçte bazı üretim sorunları yaşadı. Bu yüzden de köşeli yapıdaki yeni tasarım Apple Watch Series 8 modeline kaldı.

Bu halen yüzde 100 kesin değil ancak olasılık dahilinde. Bu yüzden tam bir yıl sonra gelecek Apple Watch Series 8 şimdiden dikkat çekmeye başladı. Watch Series 7‘ye yeni bir sağlık sensörlü koymayan Apple, bunu da yeni modelde tasarım gibi değiştirecek.

Kaynaklara göre yeni modelde vücut sıcaklığı ve tansiyon sensörleri olacak. Aynı zamanda yeni saatin kan şekeri ölçüm özelliği de ihtimaller arasında.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi Mi 11 Ultra’nın içindeki detaylara bakın