reklamı kapat

POPÜLER

toyota corolla

Türkiye’de ilk kez makam otomobili bir hibrid oldu

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Ankara Üniversitesi, Kuluçka ve Ar-Ge Merkezi’nin açılışına herkesi şaşırtan hibrid bir otomobil ile katıldı.

Başkentte hem otomobil severler hem çevre hassasiyeti olanlar için güzel bir gelişme yaşandı. Ankara Üniversitesi’nde genç girişimcilerle bir araya gelen Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, yapılan çalışmaları yakından inceledi. Öğreciler ile fotoğraf çekilmeyi de ihmal etmeyen Varank, etkinliğe katıldığı araç ile dikkat çekti. Yeni Toyota Corolla Hibrid ile öğrencileri selamlayan bakan gazetecilerin de ilgi odağı oldu. Umuyoruz ki bu tarz kareleri ülkemizde daha sık görebiliriz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Toyota’nın hibrid başarısı

Türkiye’de Yılın Otomobili yarışmasının birincisi hibrid versiyonu ile birlikte Türkiye’de üretilen Toyota Corolla oldu. OGD üyesi 74 otomotiv gazetecisinden toplamda 4170 puan alan Toyota Corolla Sedan birinciliğe ulaştı. Bilmeyenler için yarışmanın ilk yılında Skoda Superb, ikinci yılında yılda Renault Megane Sedan, üçüncü yılında ise Hyundai Ioniq Hibrid bu önemli ödülün sahibi olmayı başarmıştı. Yapılan resmi açıklamaya göre yarışmanın ilk etabında; 21 aday otomobil arasından jüri üyelerinin oylarıyla en fazla puan alan 7 otomobil finalde yer almaya hak kazandı. Finale kalan modeller “Tasarım, yol tutuş, ergonomi, yakıt tüketimi, emisyon oranları, güvenlik, donanım seviyesi, fiyat-değer oranı” kriterler açısından önemli bir sınavdan geçirildi. Yarışma da yer alan hibrid otomobiller ise oldukça ilgi gördü.

İlginizi çekebilir

Jeep Grand Cherokee Trackhawk imzasıyla buz üzerinde hız rekoru