reklamı kapat

POPÜLER

RS oto ekspertiz

Türkiye’de ilk; oto ekspertizde röntgen uygulaması

RS Otomotiv Grubu, Türkiye’de payını artıran ikinci el otomobil pazarına son teknoloji ekspertiz sistemiyle yeni bir koldan giriş yapıyor.

İkinci el otomobil pazarına artan ilgiyle birlikte, sektöre önemli kuruluşların ilgisi artıyor. 40 yıllık hasar onarımı ve servis tecrübesine sahip olan RS Otomotiv Grubu, oto ekspertiz sektörüne giriş yaptığını duyurdu. Bu tecrübeyi yeni nesil cihazlarla birleştirerek öne çıkmayı hedefleyen marka, Türkiye’de ilk olarak lanse ettiği bir uygulamayı da devreye aldı. MR cihazıyla oto ekspertiz ve check-up hizmeti sunan RS Oto Ekspertiz, bu yenilik sayesinde otomobillerin kaporta ve boyalarındaki hasarları, onarım işlemlerini ve boya kalınlıklarını, üzerinde bulunan IR termal kamera ve özel halojen ışıklar yardımıyla daha net ve anlaşılabilir bir rapor sunabiliyor. Bu sayede yorum farklılıkları ve usta-teknik kadronun gözden kaçıracağı hasar ve boyalar en aza indirgenirken, tüketiciler tarafından daha rahat ve anlaşılabilir rapor çıktısı alınıyor. Trafikteki can ve mal güvenliği için otomobilin bel kemiği olan şasi ise, geleneksel usta kontrolü yerine, yine Türkiye’de ilk kez elektronik şasi kontrolü teknolojisiyle gerçekleştiriliyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

MR Ekspertiz ile hata payı en aza inecek

Başlattıkları uygulamayla ilgili bilgiler veren RS Otomotiv Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ünal Ünaldı; “Yeni nesil ekspertiz olarak adlandırdığımız ve Türkiye’de ilk ve tek olan MR cihazımız sayesinde boya kontrollerinde hata payını en aza indirmeyi, elektronik şasi kontrol cihazımızla da şasi kontrollerinde insan faktörünü bir kenara bırakarak, tamamen teknik ve bilimsel yöntemlerle şasideki milimetrik sapmaları dahi tespit ederek iptidai şekilde tamir edilmiş güvensiz otomobilleri ortaya çıkarmayı hedefliyoruz.” derken, “40 yıllık hasar onarım tecrübemizi oto ekspertiz sektörüne aktararak hem tüketicilerin can güvenliği için çalışacak, hem de sektöre bir dizi yenilik kazandıracağız. Pazar payı hedefimiz ise yüzde 10.” açıklamasını yaptı.