reklamı kapat

POPÜLER

Türkiye'de Yılın Otomobili 2018

Türkiye’de Yılın Otomobili 2018 ödülünün kazananı belli oldu!

Bu yıl üçüncü kez düzenlenen Türkiye’de Yılın Otomobili ödülü 2018 için geriye kalan yedi finalist arasında ipi göğüsleyen isim resmiyet kazandı.

Ülkemizde son iki yıldır verilmeye başlanan “Türkiye’de Yılın Otomobili” ödülleri için listeye yeni bir isim ekleme zamanı geldi. Otomobil Gazetecileri Derneği tarafından bu yıl üçüncüsünün düzenlendiği organizasyonda 2018’in en iyi otomobili ödülünün sahibi İstanbul’da düzenlenen özel bir etkinlik kapsamında sahibini buldu. 2016 yılında Skoda Superb, 2017 yılında ise Renault Megane‘ın ipi göğüslemeyi başardığı değerlendirmede kısa süre önce finalist olarak yedi modelin ismi açıklanmıştı. BMW 5 Serisi, Hyundai IONIQ, Ford Fiesta, Peugeot 5008, Volkswagen Polo, Skoda Kodiaq ve Volvo XC60‘ın içerisinde bulunduğu bu liste için 76 gazetecinin değerlendirme sonuçları kriter olarak alındı.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Türkiye’de Yılın Otomobili Hyundai IONIQ

Ödülün sahibini belirlemek amacıyla son oylamada bir araya gelen jüri üyeleri, 250 puanı geriye kalan yedi finalist arasında en az 10, en fazla 100 ve bir favori adaya en yüksek puanı verecek şekilde dağıtarak değerlendirmelerini yaptı. Yapılan değerlendirme sonucunda 3.820 puanlık toplam oyla yılın otomobili ödülüne layık görülen isimse Hyundai IONIQ Hybrid oldu. Bizim de test konuğu olarak aldığımız IONIQ Hybrid, piyasa göz önüne alındığında sahip olduğu uygun fiyatı, hibrit teknolojisi ve düşük yakıt tüketimiyle takdirimizi kazanmayı başarmıştı. Modelle ilgili merak ettiğiniz tüm detayları yukarıda sizlerle paylaştığımız test yazısı üzerinden inceleyebilirsiniz.

İlgili video

Hyundai IONIQ tanıtım filmi