reklamı kapat

POPÜLER

2020 Avrupa'da Yılın Otomobili

Devrimsel jenerasyon ipi göğüsledi; 2020 Avrupa’da Yılın Otomobili için kazanan belli oldu

İsviçre’deki fuarın iptal olmasıyla birlikte bu kez farklı bir format üzerinden sahibini ulan 2020 Avrupa’da Yılın Otomobili ödülü, Fransa’ya gitti.

Cenevre Otomobil Fuarı‘nın iptal edilmesiyle birlikte sekteye uğrayanlar listesi sadece otomobillerden ibaret değil. 2020 Avrupa’da Yılın Otomobili için her yıl olduğu gibi kazananı için devam eden bekleyiş sürecimiz bugünden itibaren sona eriyor. Geçtiğimiz kasım ayı içerisinde finalist listenin açıklandığı ödüller için fuarın iptal olmasından ötürü yeni bir uygulamaya giden jüri, resmi tören olmadan kaynakları üzerinden kazananı açıkladı. Diğer otomobil üreticilerinin de benzer yöntem ve canlı yayınlar üzerinden modellerini tanıtmaya hazırlandığı süreç içerisinde sona kalan 7 aday arasından ipi göğüsleyen isim Peugeot 208 oldu.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2020 Avrupa’da Yılın Otomobili finalistleri kıyasıya mücadele verdi

Markasının ürün gamında tam elektrikli olarak satışa sunulan ilk modellerden birisi olan Peugeot 208’in ilk andan itibaren büyük bir beğeni topladığı biliniyor. Teknik niteliklerinin yanında tasarım konusunda da ciddi bir evrim geçiren yeni neslin karşısındaki rakipler de en az kendisi kadar iddialıydı. BMW 1 Serisi, Ford Puma, Porsche Taycan, Renault Clio, Tesla Model 3 ve Toyota Corolla arasından ipi göğüsleyen 208’in bu zaferiyle birlikte bir süre daha gündemde kalacağını söyleyebiliriz.

İlginizi çekebilir

Bataryanız ona emanet; Volkswagen mobil şarj robotuyla tanışın