reklamı kapat

POPÜLER

Aston Martin
Aston Martin

Türkiye’deki Aston Martin kullanıcılarına yeni ayrıcalık

Aston Martin, James Bond’un yeni oyuncağı DB11’i yaklaşık iki yıl önce görücüye çıkartmıştı. Cenevre Otomobil Fuarı’nda gün ışığına çıkan otomobili Türkiye’de satın alan kullanıcılara güzel bir haberimiz var.

Geçtiğimiz aralık ayında Türkiye’de satışa sunulan DB11 modelinde garanti süresi kapsamında 5 yıl/80 bin kilometre olarak yeniden yükseltildi. D&D Motorlu Araçlar güvencesiyle Türkiye’ye getirilen efsane otomobil, Türkiye’de rekor satış rakamlarına ulaştı. DB11’in bu denli ilgi toplaması ile birlikte, kullanıcılarına garanti süresinde de yeni bir ayrıcalık tanınması kararı alındı. Aston Martin DB10’dan farklı bir tasarıma sahip olan otomobil, agresif tasarımıyla tüm dikkati üstüne çekiyor.

DB11, 5.2 litrelik çift turbolu V12 motoruyla Aston Martin tarihindeki en güçlü, en verimli ve en dinamik DB modeli oluyor. 600 beygir ve 700 Nm’lik torku, DB11’i bugüne kadar üretilen en güçlü DB modeli olurken, 320 km’lik maksimum hız ve 0-100 hızlanmasını ise 3.9 saniyede tamamlıyor. Akıllı tümsek aktivasyonu ve Start-Stop teknolojisi sayesinde bu güç, büyük ölçüde geliştirilen verimlilikle destekleniyor. DB11’in şasisi, süspansiyonu, direksiyon sistemi ve elektroniği yeniden ele alındı ve yeni temel teknolojiler kullanılmış durumda. GT, Sport ve Sport Plus adlı çoklu dinamik sürücü modları, motor tepkisini ilerici bir anlayışla yoğunlaştırıyor.

Aston Martin DB11 teknolojisiyle de büyülüyor

21. yüzyıl Aston Martin modeli olan DB11, teknik ortak Daimler AG ile birlikte geliştirilen en son teknolojiyi en yüksek kalite ve el işçiliğiyle sunuyor. Renkli 12 inç TFT LCD ekranın kullanıldığı yeni gösterge paneli, araçla ilgili birincil bilgileri tam açıklıkla ifade ediyor. Ortaya konumlandırılmış 8 inç TFT ekran ise bilgi ve eğlenceye hizmet ediyor.

Video