reklamı kapat

POPÜLER

iPhone 6s

Tamire verilen iPhone 6s’in güvenlik kamerasına kaydedilen patlama anı [Video]

Arızalı cihazların tamiri beklenmedik şekilde sonuçlanabiliyor. Las Vegas’taki bir tamir dükkanında yer alan iPhone 6s‘in patlama anı kameralara kaydedildi.

ABC‘nin alt kuruluşlarından KTNV’nin yer verdiği habere göre, Las Vegas-Nevada’da bir tamir dükkanında yer alan iPhone 6s beklenmedik şekilde patladı. Güvenlik kamerasına yansıyan görüntüde kenarda duran ve iPhone 6s olduğu belirtilen cihaz aniden paylıyor ve alev alıyor. Patlamanın sebebini ise videodan belirlemek pek mümkün değil gibi görünüyor. Ancak sebebin pille alakalı olabileceği düşünülüyor. Bildiğiniz gibi lityum iyon pillerin yerine bir süredir yeni bir pil teknolojisinin gelmesi gerektiği konuşuluyor. Söz konusu piller hasar gördükleri takdirde patlamaya sebep olabiliyor. Bu cihazın da pilinin zarar görmüş olabileceği kaydediliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Benzer bir patlama daha

Çin’de de benzer bir patlama gerçekleşmişti. Telefon satın almaya giden kullanıcı cihazın sahte mi gerçek mi olduğunu anlayabilmek için cihazı ısırınca iPhone patlamıştı. Ancak o haberdeki iPhone’un gerçek mi sahte mi olduğu bilinmiyordu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Lityum iyon pillerin yerini alması beklenen yeni pil teknolojisi için çalışmalar sürüyor. Lityum metal pillerin çözüm olarak gösterildiği bu yeni çalışmada farklı üniversitelerden yapılan katkılarla önemli ilerlemeler kaydediliyor. Son araştırmada patlamaya sebep olan dendrit probleminin çözümü için polidimetilsiloksan (silikon) katman önerilmişti. Teknolojinin ne zaman lityum iyon pillerin yerini alacağı ise ne yazık ki şimdilik belirsizliğini koruyor.

Video