reklamı kapat

POPÜLER

OPPO Poseidon

Türkiye’de de satılacak OPPO Poseidon modelinden kilit detaylar belli oldu

Resmi olarak Türkiye pazarında yer alan üreticilerden OPPO yeni bir amiral gemisi geliştiriyor. Poseidon kod adlı modelden ilk bilgiler de ortaya çıkmış durumda.

Türkiye pazarına resmi olarak giriş yapan en son Çin merkezli firma OPPO, yeni amiral gemisiyle gündemde yer alıyor. Şimdilik Poseidon kod adıyla geçen model, ortaya çıkan Geekbench sonucuna göre gücünü Snapdragon 855 işlemciden alıyor. 7 nm üretim sürecinden çıkan bu işlemci ile model testin tek çekirdek bölümünde 3.810, çok çekirdek bölümünden ise 10.963 puan alıyor. Son sürümüyle daha da yüksek bir performans ortaya koyacağı beklenen telefonun, en az 6 GB RAM taşıması bekleniyor. Üst seviyede 12 GB RAM seviyesini göreceği tahmin edilen telefon, Geekbench’te olması gerektiği gibi Android Pie ile görünüyor. Snapdragon X50 5G modem ile 5G desteği getirecek telefon, 2019 amiral gemisi savaşında oldukça iddialı bir noktada yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

OPPO Poseidon çok dikkat çekecek gibi görünüyor

Modelin nasıl görüneceği henüz bilinmiyor. Ancak Find X ile tasarım konusunda yapabileceklerini ortaya koyan firma, Poseidon modelinde de bizi şaşırtacak gibi duruyor. Modelin MWC 2019’da tanıtılması ve resmi olarak Türkiye’de de satılması bekleniyor. Ancak fiyatın pek de uygun olması beklenmiyor. Burada Galaxy S10 ailesi seviyesinde bir fiyat beklentisi bulunuyor.

İlginizi Çekebilir

Türkiye’de satışa çıkan Huawei P Smart 2019