reklamı kapat

POPÜLER

SAAB 9-3

Türünün eşsiz örneği SAAB 9-3 Aero Turbo satışa çıkıyor

Açık artırma usulüyle NEVS tarafından satışa sunulacak SAAB 9-3 Aero Turbo, fabrika çıkış kondisyonundan hiçbir fark bulundurmuyor.

İsveç merkezli SAAB markası, II. Dünya Savaşı’nın hemen öncesinde havacılıkla başlayan faaliyetlerini, savaş sonrasındaki iki yılda otomobil üzerinden yeni bir boyut kazandırmıştı. Bugün Volvo için akıllara kazınan sağlamlık ve güvenlik gibi kriterleri üretim hayatı boyunca üzerinde taşıyan marka, Türkiye pazarını da uzun bir süre meşgul etti. 2015 yılında yerli üretim otomobil için fikri mülkiyet haklarını satın alınan 9-3 modeliyle birlikte SAAB markasının anlamı da bizim için hep bir kenarda var olan tartışmalarla gündeme geldi. Lakin son noktaya bakıldığında artık şirketin Uzak Doğu bir oluşum tarafından satın alındığını ve tamamen elektrikli otomobil üretimi üzerine değişime uğratıldığını anımsayabiliriz.

NEVS adındaki bu markanın yaptığı en önemli hamle ise 9-3 modelini elektrikli olarak uyarlamak oldu. 300 kilometrelik menzil değeriyle lanse edilen otomobilin ardından beklenti yaratmayı başaran NEVS, şu günlerde ise ilginç bir hamleyle gündemde. Müzede yer alan son SAAB 9-3 için açık artırma usulüyle satış yapılacağını duyuran marka, aracın neredeyse 0 kondisyonda olduğunun altını çiziyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

SAAB 9-3 sadece 5 kilometrede

2014 model yıllı 9-3 Aero Turbo versiyonunu satışa sunacağını açıklayan NEVS, SAAB tarafından 2011 yılında sonlanan modelin orijinal parçalarından asla taviz vermeşti. 2013 ile 2014 yılları arasında otomobilden 400 adet üreten şirket, motor kısmında ise benzinli seçeneğe yöneldi. Bu kapsamda 2.0 litrelik dört silindirli makineyle gelen 9-3 Aero Turbo’nun rakamlarına baktığımızda 220 PS güce ve 350 Nm torka sahip olduğunu görüyoruz. Şanzıman ayağında ise 6 ileri değerli otomatik ünite yer alıyor. Sadece 5 kilometrede olan bu 9-3 versiyonunun açık artırma etkinliğinde büyük ilgi göreceğine de hiç şüphe yok.