reklamı kapat

POPÜLER

MacBook Pro Qualcomm

Twitter, iOS ve Android ekiplerine yeni nesil MacBook Pro verdi

Yeni nesil MacBook Pro modelleri sektörde büyük bir etki yarattı. Birçok şirket yeni modellere geçerek Intel versiyonları terk etmeye başladı.

Apple’ın yeni nesil MacBook Pro modelleri, M1 Pro ve M1 Max modelleriyle inanılmaz yüksek bir performans sunuyor. Bu performansı yüksek enerji verimliliği ile bir araya getiren ürünler, kurumsal alanda ciddi şekilde yayılmaya başladı bile.

Bugün gelen son bilgiye göre bu konuda Twitter da bir adım attı. Firma, iOS ve Android uygulamaları üzerinde çalışan tüm mühendislerine en üst donanımlara sahip M1 Max’li MacBook Pro verdiklerini duyurdu.

Daha önce de bazı şirketlerden bu konuda benzer bilgiler gelmişti. Yeni işlemciler sayesinde yaptıkları işlerin tamamlanma süresinin çok ciddi oranda azaldığını belirten şirketler, Intel işlemcileri hiç özlemeyecek gibi görünüyor.

Bu durum elbette Apple tarafının oldukça hoşuna gidiyor. Apple’dan 2022’de de birçok yeni Apple Silikon işlemcili Mac bilgisayar bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeni MacBook Pro modelleri çok güçlü işlemcilere sahipler

Yeni MacBook Pro işlemcileri M1 Max ve M1 Pro, dediğimiz gibi performans konusunda çok iddialılar ve kişilere farklı varyasyonlar sunuyorlar. Modeller farklı GPU ve CPU seçenekleriyle elde edilebiliyor. Bunlar tam olarak şunlar:

M1 Pro:

8 çekirdekli CPU, 14 çekirdekli GPU ve 16 çekirdekli Neural Engine
10 çekirdekli CPU, 14 çekirdekli GPU ve 16 çekirdekli Neural Engine
10 çekirdekli CPU, 16 çekirdekli GPU ve 16 çekirdekli Neural Engine

M1 Max:

-10 çekirdekli CPU, 24 çekirdekli GPU ve 16 çekirdekli Neural Engine
-10 çekirdekli CPU, 32 çekirdekli GPU ve 16 çekirdekli Neural Engine

Modellerin farklı RAM seçeneklerine izin verdiğini de belirtelim. Pro ile maksimum 32 GB RAM alabiliyorsunuz. Max ile ise 64 GB belleğe izin veriliyor. Başlangıç ise 16 GB seviyesinde yer alıyor.

İlgili Video