reklamı kapat

POPÜLER

Twitter Elon Musk

Twitter platformuna erişim sorunu yaşanıyor [Güncellendi]

Son 10 dakikadır Twitter platformuna tam olarak erişim sağlanamıyor. Bu durum sadece Türkiye’yi de kapsamıyor.

Güncelleme 15:44: Platform yavaş yavaş normale dönmeye başladı.

Şu an Twitter internet sayfası açılabiliyor ancak hiçbir içerik yüklenmiyor ve sayfada standart “Bir sorun oluştu. Yeniden yüklemeyi dene.” uyarısı gösteriliyor. Aynı zamanda kullanıcılar hesaplardan çıkış yapmış olarak da görünüyor. Firma küresel olarak sistemlerinde ciddi bir sorun yaşıyor gibi görünüyor. Geçtiğimiz hafta da bir süre için kullanıcıları hesaplardan çıkaran ve sonra otomatik olarak geriye alan firma, bu tarz büyük çaplı erişim sorunlarını çok nadir şekilde yaşıyor. Twitter bu aralar biliyorsunuz Elon Musk ile olan gelişmeler nedeniyle gündemden düşmüyor. Kaçıranlar için Elon Musk, önce almak adına adım daha sonra ise bot hesapları bahane ederek Twitter’ı satın almaktan vazgeçti.

Twitter tarafı bunun üstüne satışı 44 milyar dolar üstünden yapmak adına yasal bazı adımlar atacaklarını belirtmişti. Geçtiğimiz günlerde Twitter’ın bunun için “Wachtell, Lipton, Rosen & Katz LLP” firmasıyla anlaştığı ortaya çıktı. Bu konuda bir açıklama yapan firma, Musk’ın anlaşmadan çekilmesini “geçersiz ve yanlış” bulduklarını söyledi. Bu hamleleri ile Twitter’a birçok açıdan zarar veren Musk, kararından vazgeçmesi ile kısa süre önce Twitter tarafından resmi olarak dava edildi. Musk için “Şirketi kötüleyerek, operasyonlarını aksatarak, hisse değerini yok ederek çekip gideceğini zannetti” denildi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

“Wachtell, Lipton, Rosen & Katz LLP” yasal düzeyde Musk’ın Twitter’ı zorla satın almasını sağlamaya çalışacak, bunu yapamazsa da büyük bir maddi cezanın peşinden koşacak. Bunu büyük bir ironi olarak gören Musk, süreci elbette devasa maddi gücüyle yasal düzeyde gittiği yere kadar götürecek. Musk belki de Twitter’ı 44 milyar doları vererek oluşturduğu tüm zarara rağmen almak zorunda kalacak. Süreci yönetimi gerçekten kötü olan Musk, sürecin başında da bazı yasal adımlar ile karşılaşmıştı.

Twitter sorunundan çok bu ilginizi çekebilir: Sony’nin yeni konsept elektrikli otomobili ile tanışın