reklamı kapat

POPÜLER

Twitter’a fotoğraf paylaşımıyla ilgili iki büyük yenilik geldi

Twitter, mobil kullanıcıları için iki önemli yeniliği özellikleri arasına ekledi. Android ve iOS platformlarındaki uygulamaların güncellenmesi sonucunda, kullanıcılar artık  atılan tweete eklenen fotoğraftaki kişileri etiketleyebilecek. Facebook ve sonrasında Instagram’dan alışık olduğumuz özellik sayesinde kullanıcılar 10 kişiye kadar etiketleme yapabilecek.

Fotoğraflara yapılan kişi etiketlemesi, atılan tweet’in maksimum karaketer sınırı olan 140’tan düşülmeyecek. Ayrıca, ayarlar bölümünden kimin kendilerini etiketleyebileceğine yönelik kısıtlama ve değişiklikler gerçekleştirilebilecek. Bu sayede beklenmedik kullanıcılardan gelen etiketlerin de önüne geçilmesi planlanıyor.


İkinci önemli yenilik ise kullanıcıların tek bir tweet ile dört fotoğrafa kadar gönderim yapabilmesi özelliği oldu. Kullanıcılar bir tweet altında bu zamana kadar tek fotoğraf gönderebiliyorken güncelleme sonrasında kolaj yaparak dört fotoğrafa kadar gönderim tek tweetle yapılabilecek. Uygulama, fotoğrafların kolajını kendisi otomatik olarak gerçekleştiriyor. Birden fazla fotoğraf gönderim özelliği iOS kullanıcıları için son güncelleme ile birlikte hemen devreye alınırken Android kullanıcılarının Twitter’dan yapılan açıklamaya göre biraz daha beklemeleri gerekiyor.

Twitter, son güncelleme ile kullanıcılarının sosyal medya iletişimini artırmayı ve en yakın rakibi Facebook’a göre biraz geri planda kalan fotoğraf paylaşım özelliklerini de geliştirmeyi planlıyor. Her iki yeniliğin de mobil uygulamaların ardından kısa bir süre içinde web sitesinden erişen kullanıcılara da sağlanması planlanıyor.