reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

isaac2

The Binding of Isaac geri geliyor

2 milyondan fazla kopya satmış, iki boyutlu rougelike bağımsız oyun The Binding of Isaac, Rebirth ile yeniden doğuyor. Super Meat Boy‘un da tasarımcısı olan Edmund McMillen oyunla beraber gelecek yenilikleri açıkladı. Hazır olun çünkü en heyecan verici yeniliklerden biri ikili oyun modu!

Advertisement

Flash tabanlı olan Binding of Isaac’in ikinci oyunu Rebirth, tamamen farklı bir kurgu olmaktan çok uzak aslında. Temel olarak aynı hikayeyi konu alan oyun, geliştirilmiş bir sürümüyle karşınızda olacak. Oynanışı çok basitmiş gibi görünen ama reflekslere ve şansa bağlı olarak, azıcık da strateji barındıran oyunun yeni versiyonu Flash olmayacak. Farklı bir oyun motoru kullanmaya karar veren ekip, 150’den fazla yeni eşyayla üç yeni karakteri oyuncularla tanıştırmaya hazırlanıyor. İlk oyunda yerel ikili oyun modu da yoktu fakat yeni oyuna bu özellik de eklenmiş durumda. Artık Anne ile tek başınıza savaşmak zorunda kalmayacaksınız yani.

isaac2
Farklı büyüklüklerde odalar, yeni düşmanlar, bölümler ve özel sonlarla oyun bomba gibi geliyor anlayacağınız. Yeni oyuna yeni müzikler de yapılmış tabii. İlk oyun müzikleriyle oldukça övgü topladığından, Rebirth’te de aynı başarı bekleniyor. Rebirth, PS3, PS4, PS Vita ve PC için gelirken Xbox için çıkmayacak gibi duruyor. Nintendo kullanıcıları için ise oyunun ipi çoktan çekilmişti, zira Nintendo oyunun konusunun yayın politikalarına ters düştüğü gerekçesiyle anlaşma yapmayı reddetmişti. Oyunla ilgili yayınlanmış müzikleri, görselleri ve haberleri oyunun resmi blogundan takip edebilirsiniz.